banner277
banner264

Tire’de maske takma zorunluluğu

İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun ek kararıyla, Tire dahil pek çok ilçedeki insan trafiğinin yoğun olduğu güzergahlarda maske takma zorunluğu getirildi. Maske takmayanlara cezai işlem uygulanacak.

banner288
Tire’de maske takma zorunluluğu
banner291

Ercan ÇELİK

Tire’de insan trafiğinin yoğun olduğu bazı caddelerin de dahil olduğu kararda belirtilen noktalarda maske takılması zorunlu kılındı.

Türkiye çapında olduğu gibi İzmir’de de İl Hıfzıssıhha Kurulu Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla daha önce alınmış kararlara ilave olarak ekte bulunan cadde ve alanlarda ağzı ve burnu kapatacak şekilde tıbbi/bez maske kullanımının zorunlu hale getirilmesine karar verdi. İzmir Valiliği, yaptığı duyuruda 30 ilçede maske takılmasının zorunlu olduğu mahalle ve caddeleri belirtti.

TİRE’DE MASKE TAKILMASI ZORUNLU CADDELER

Valiliğin yaptığı açıklamaya göre Tire’de maske takılmasının zorunlu kılındığı caddeler şu şekilde; “Hürriyet Mahallesi Faik Tokluoğlu Bulvarı, Yeni Mahalle İstasyon Caddesi, Atatürk Caddesi, Atatürk Mahallesi Sasabey Cadddesi, Kurtuluş Mahallesi Türkocağı Caddesi, Gümüşpala Caddesi, İpekçiler Mahallesi Gökçen Efe Caddesi, Celal Bayar Bulvarı, Şehit Selahattin Çakır Bulvarı, Şehit Mehmet Çoban Bulvarı arasında kalan sanayi bölgesinin tamamı, Fatih Mahallesi Turgut Özal Bulvarı, Atatürk Mahallesi İnönü Bulvarı, Kurtuluş Mahallesi Fevzipaşa Caddesi, Cumhuriyet Mahallesi İbn-i Melek Caddesi.

UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM YAPILACAK

Valillik tarafından, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı belirtlildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274