banner277
banner264

Tire’de 15 Temmuz programı

Tire’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programı gerçekleştirildi.

banner288
Tire’de 15 Temmuz programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programı etkinlikleri, tüm yurtta olduğu gibi Tire’de de gerçekleştirildi. Programlar Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Doğukan Eroğlu, Kurum Amirleri ve Şehit yakınlarının katılımları ile asri kabristanlıktaki Şehitlik’te başladı. Kuran'ı Kerim tilaveti, dualar ve Şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakılması ile sona eren program akşam saat 20:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti.

Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda ise Tire Müftülüğü ilahi grubu tarafından ilahi dinletisi gerçekleştirildi. Dinletinin ardından Tire Müftüsü Şaban Sadan tarafından Şehitlerimiz için indirilen hatimlerin duası yapıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen Anma Programına, Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Sefa Yıldırım, Tire Cumhuriyet Başsavcısı Mehdi Can, Kamu Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 23:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276