banner277
banner264

Tire – İncirliova yolundaki çökmeler tedirgin ediyor

Tire - İncirliova arasındaki dağ yolunda meydana gelen çökmeler, yolu sürekli kullanan vatandaşları tedirgin ediyor.

banner288
Tire – İncirliova yolundaki çökmeler tedirgin ediyor
banner291Aydın'ın İncirliova ile İzmir'in Tire ilçelerini birbirine bağlayan karayolunda geçen yıl oluşan görülen göçük, her geçen gün büyüyerek genişliyor. Başta bölgede öğrenci taşıyan servis şoförleri olmak üzere sürücüler, tedirgin olduklarını belirtti. Karayolları ekiplerinin artık bir an önce çalışma yapmasını istedi.

İncirliova'da 2009 yılında hizmete açılan İkizdere Barajı nedeniyle, İncirliova- Tire eski yolunun su altında kalmasından sonra karayolları ekipleri, barajın üst kısmına yeni yol yaptı. Karayollarının 2010'da kullanıma açtığı yolda, kışın yağışlar nedeniyle geçen yıl çökme meydana geldi. Bariyerler yoldan ayrıldı, asfalt zemin 2 metre çöktü. Göçük bu yıl daha da derinleşti. Sekiz mahalleden günlük 350 öğrencinin taşındığı yolu kullanan servis şoförleri, tedirgin oldu.

 

'ÇOCUKLARI KORKUYLA TAŞIYORUZ'

Servis şoförleri adına konuşan Lider Taşımacılık Kooperatif Başkanı Mahmut Sapmaz (56), "Bu yol, sürekli çöküyor. Geçen yıl, kış aylarında çöktü. Yaz geçti, bir kış daha geçti birşey yapılmadı. Çocukları bu yoldan korku içinde taşımaya devam ediyoruz. En az 20 servis aracı, bu yolu kullanıyor. Sabah, akşam her gün bu yolu kullanmak zorundayız. 350 taşımalı öğrenciyi ilçe merkezindeki okullara taşımalı olarak eğitime götürüp, getiriyoruz. Mahalle muhtarları, yetkililer yolun yapılması için müracaatta bulundu. Ama şu ana kadar hiçbir sonuç yok. Yetkililerden bir an önce yolu yapmalarını istiyoruz" dedi.

 

SORUN ÇÖZÜLSÜN ÇAĞRISI

Şirindere Mahallesi'nde yaşayan Mesut Özcan (42), yetkililerin yola bakıp bir şey yapmadan gittiklerini savunarak, "Yol, geçen yıldan beri böyle duruyor ve sürekli çöküyor. Yetkililerden yola bakmaya gelip giden oluyor ama sadece bakıp gidiyorlar. Çöken bazı yerlere dolgu yaptılar ama oda fayda etmedi. Yolun yarısı son yağan yağmurlarda yine çöktü. Yaklaşık servis minibüsleriyle birlikte çok sayıda yolcu taşıma minibüsü bu yolu kullanıyor. Gelip bakmalarını değil, gelip yolu yapmalarını istiyoruz" dedi.Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 03:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274