banner277
banner264

Tire - Belevi yolu için mecliste pankart açtı

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ölüm saçan Tire-Belevi yolu ile ilgili sorunu 15 gün önce Meclis gündemine taşıyan Sertel, bugün yapılan TBMM Genel Kurulu'nda pankart açtı.

banner288
Tire - Belevi yolu için mecliste pankart açtı
banner291CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel konuyu meclise taşıyarak yaptığı konuşmada, “Tire-Belevi yolunu yaklaşık 15 gün önce Meclis’te dile getirmiş ve ‘Biz Türkiye’nin her tarafında binlerce km duble yollar yaptık 20 km’lik Belevi bağlantısını mı yapmayacağız’ diyen Binali Yıldırım’a iki yıl önce verdiği sözü hatırlatmıştım. Ama kendi çıkarlarından başka halkın menfaatini düşünmeyen bu iktidar, onlarca kişinin yaşamına mal olan bu yolun yapımına ‘kör-sağır-dilsiz’ kalıyor. 26 Ocak Salı günü aynı yolda bir kaza daha meydana geldi ve Tire’de esnaf olan evli ve iki çocuk babası Yusuf Duvarcı yaşamını yitirdi. Son 3 yılda bu yolda kaza yaparak yaşamını yitirenlerin sayısının en az 50 olduğu belirtiliyor. Daha fazla kaza olmadan bu yolun yapımına başlanmalı” ifadelerini kullanmıştı.


Sertel bugün yapılan TBMM Genel Kurulu’nda "İzmir Tire Belevi yolu ölüm yoludur, ölümlerden iktidar sorumludur" yazılı pankartı açtı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275