banner277
banner264

Tire Belediyesi'nden Binalara Deprem Denetimi

Tire Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri  Belediye Kanunu yetki alanı içindeki binalarda deprem denetimi yapmaya başladı. Denetimler tüm ilçe genelinde yapılacak.

banner288
Tire Belediyesi'nden Binalara Deprem Denetimi
banner291

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın talimatıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde denetleme ekibi oluşturuldu . Denetleme ekibi binaların zeminlerinde bulunan iş yerlerinde taşıyıcı kolonların kesilip kesilmediği ve bina projelerinde değişiklik yapılıp yapılmadığı hususunda denetleme çalışmalarına başladı. Yapılan çalışmalar tamamlandıktan sonra geniş kapsamlı rapor hazırlanacak.

Çalışmalar hakkında açıklamalar yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran "Deprem ülkemiz için değişmeyen bir gerçek. Yıllardır bu gerçekle yaşıyoruz. Son depremde İzmirliler olarak canımız çok yandı. Daha fazla can kayıpları yaşamamak için tedbirlerimizi arttırmak durumundayız. Bu sebeple İmar ve Şehircilik Müdürümüz ve ekibi ilçemizde denetlemelere başladı. Denetimler sonucunda oluşturduğumuz raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ileteceğiz ve işin takipçisi olacağız"dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 19:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
AYTEKİN BOZKURT
AYTEKİN BOZKURT - 11 ay Önce

Bu tür denetimlerin sürekliliğini dileyerek Başkan'a ve Belediyemize başarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner274