banner277
banner264

THK Tire Şubesi’nden açıklama

Türk Hava Kurumu Tire Şubesi, kurban derisi toplama çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Kurum, 20 araç ve 45 personelle, Tire’nin 85 mahallesinde deri toplama faaliyetini sürdürüyor.

banner288
THK Tire Şubesi’nden açıklama
banner291


 

Ercan ÇELİK

Kurban Bayramı’nın birinci gününde sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlarda, THK Tire Şubesi’nin deri toplama konusuna yeterince özen göstermediği ve bazı bölgelerde deri toplama konusunda aksamaların yaşandığı iddia edilmişti. Bu iddialar üzerine açıklama yapan THK Tire Şubesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da çalışmaların büyük bir gayret ve ciddiyetle sürdüğünü ifade etti.

THK Tire Şubesi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Sosyal medyada, şubemizi hedefe koyarak yapılan paylaşımları üzüntüyle takip ettik. Türk Hava Kurumu Tire Şubesi olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban derilerini, herhangi bir aksama ya da problem yaşanmadan toplayabilmek adına, haftalar öncesinden çalışmalarımızı yaptık ve 20 araç, 45 personelle, bayramın birinci günü sabah saatlerinden itibaren çalışmaya başladık. Sınırlı imkânlarla,  Tire’de merkez ve kırsal olmak üzere 85 mahallede, muhtarlarımızla koordineli şekilde deri toplama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belli noktalarda yaşanan münferit aksamaların ya da gecikmelerin, kurumu hedef alarak sosyal medyada adeta bir karalamaya dönüştürülmesi kabul edilemez. Söz konusu iddialar gerçeği yansıtmadığı gibi, büyük bir ciddiyet ve olağanüstü çabayla sürdürülen faaliyetimize, gölge düşürmektedir. Türk Hava Kurumu Tire Şubesi olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da deri toplama faaliyetini büyük bir ciddiyet ve çabayla sürdürmektedir. Kurban derilerini bağışlamak isteyen vatandaşlarımız 0 232 512 13 68 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirler.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274