banner277
banner264

Şehit annesi Soyer’e seslendi: “Lütfen yolumuzu yapın!”

Tireli şehit annesi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslenerek evine giden üretim yolunun yapılmasını istedi.

banner288

İzmir’in Tire İlçesi Yuvalı mevkii Hamam Tepe küme evlerinde oturan şehit annesi Emine Yüksel, 40 yıldır bozuk yoldan gidip geldiklerini söyleyerek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslendir ve yolunun yapılmasını istedi.

1990 yılında Siirt Pervari’de teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Tireli Jandarma Onbaşı Şehit İsa Yüksel’in annesi şunları söyledi; “Yaklaşık 35 yıldır bu bozuk yollardan gidip geliyorum. 1998  yılında trafik kazası geçirdim 36 gün yoğun bakımda kaldım. Dalağım alındı. Allah’a şükür yaşamaya çalışıyorum. Son yıllarda artık bu yoldan gidip gelmem çok zor oluyor. Yıllar önce bir müracat yaptık ancak  gelen giden olmadı. Ben bu vatana oğlumu verdim. Bir km’lik yolu bana çok görmeyin. Ömrümün kalan zamanlarında rahat edeyim.” dedi.

KOMŞULAR DA DERTLİ

Aynı bölgede oturan Şehit Annesi Emine Yüksel’in komşuları Ahmet ve Ayşen Uskutoğlu çifti de yolda araçlarının sürekli arıza çıkardığını ve traktörden başka bir aracın bu yola girmediğini söyleyerek onlarda yolun bir an önce yapılmasını istediler. Bölgede çok sayıda vatandaşın ev ve arazisi olduğunu söyleyen Emekli Astsubay Ahmet Uskutoğlu’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslenerek yolun acil olarak yapılmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275