banner277
banner264

Parola: “Kazanan üretici, kazandıran kooperatif”

Tire Süt Kooperatifi Başkan Adayı Osman Öztürk, üreticinin sorunlarına dikkat çeken önemli açıklamalarda bulundu. Öztürk, yeni dönem parolasının ‘Kazanan üretici, kazandıran kooperatif’ olduğunu söyledi.

banner288
Parola: “Kazanan üretici, kazandıran kooperatif”
banner291

Seçim çalışmalarını köy ziyaretleriyle sürdüren Tire Süt Kooperatifi Başkan Adayı Osman Öztürk gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Üreticinin ve çiftçinin her şartta yanında olunacağı sözünü veren Öztürk, sorulardan oluşan bir açıklama yaptı. Öztürk, ‘Peki ya üreticimiz ne olacak?’ başlıklı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Peki ya üreticimiz ne olacak?
Birlikte çıktığımız bu yolda şimdiye kadar birçok dostumuzla, birçok üreticimizle bir araya geldik. Şahsıma ve ekibime gösterdikleri teveccühten ötürü her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mutluyuz, gururluyuz ve güçlüyüz. Çalışmalarımız boyunca ‘ben’ söylemini kaldırıp ‘biz’ söylemini kullandık. Bu düşünceyle sonuna kadar biz olmayı istiyoruz.  Biz onlardan olmayacağız. Kooperatifimiz yükseldikçe ‘Ben’ diye başladı cümleler.
Sabahın 5’inde kalkan, soğuk sıcak demeyen kardeşlerimiz ne olacak?
Annesini babasını yakınlarını toprağa verip, gelip hayvanlarına bakan abilerimiz, kardeşlerimiz var. Oğlunun, kızının düğün günü hayvanların içinden çıkıp hazırlanıp düğüne giden üretici kardeşlerimiz ne olacak? 
Hayvanlarına gözü gibi bakan, onlar hasta olduğunda yeri gelip onlarla birlikte acı çeken üretici kardeşlerimiz ne olacak? ‘Köylü Milletin Efendisidir’ denilerek; yemi, mazotu, gübresi ve parası verilmeyen üretici kardeşlerimiz ne olacak?
‘Çiftçi milletin efendisidir’ denilerek kandırılan üretici kardeşlerimizin hali ne olacak?
Söz veriyoruz. Bizim dönemimizde üretim yapan her çiftçi kardeşimiz, her çiftçi büyüğümüz gerçek efendi olacak. Üreticiye para kazandırmadığımız her günümüzün gecesi uykusuz geçecek"

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2022, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274