banner277
banner264

Kani Beko: “Üstüme düşeni yapacağım”

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çöp tesisi kurulması planlanan Karateke Köyü’nü ziyaret etti. Beko, konuyla ilgili üstüne düşen görevi yapacağını söyledi.

banner288

Ercan ÇELİK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Tire’ye bağlı Karateke Köyü’nde kurmayı planladığı Katı Atık Transfer İstasyonu ve Düzenli Depolama Tesisi Projesinde tartışmalar sürüyor. Köy Muhtarı ve bölge halkı projenin mera arazisinde gerçekleştirilmesinin doğru olmadığını savunurken açıklamalar da art arda geliyor. CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Karateke Köyü halkını dinlemek, ve yaşananları yerinde incelemek için bugün Karateke Köyü’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Beko, burada Köy Muhtarı Erkan Tutkaç, CHP İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, ve çok sayıda bölge halkıyla bir araya geldi. Sorunu muhataplarından dinleyen Beko, konuyu Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e bizzat aktaracağını söyledi.

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

Karateke Köyü’nde gerçekleştirilen toplantının ardından konuşan Kani Beko, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Karateke’nin dünyanın en güzel köylerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Dün Tunç Bey ile görüştük. Kendisine buraya geleceğimi söyledim. Daha sonra Mustafa Özuslu ile görüştük. Kendisi Karateke’de yapılacak olan tesis ile ilgili bana bilgiler verdi. Benim ona kısa ve öz olarak söylediğim şey; ‘ben yarın orda olacağım. Orada İlçe Başkanımızı Ziraat Odası Başkanımızı ve Köy Muhtarımızı dinleriz. Onların düşüncelerini görüşlerini anladıktan sonra konuyla ilgili hazırlanan dosyayı alırım Tunç Bey’e kendim iletirim’ Dilerim burada konsensüs sağlanır. Uyum içerisinde çalışılarak hiç kimse burada zarar görmez.

Tunç Başkan gerçekten çok farklı bir belediye başkanı. Tarıma önem veriyor. Çiftçiye, köylüye önem veriyor. Hayvanları çok seviyor. Burada doğaya hayvanlara ve tabii ki insanlara zarar gelmesini hiç istemez. Böyle bir şey olacağını hiç sanmıyorum. Dolayısıyla hep beraber görüşerek konuşarak bu konuyu çözeceğiz. Bu konu siyaset üstü bir konudur. Doğanın, hayvanların partisi olmaz.

Karateke Köyü ile ilgili bana düşen bir görev varsa elimden geleni yapmaya çalışacağım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276