banner277
banner264

Çanakkale Zaferi'nin 101. Yılına özel ağaç dikimi

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıl dönümünde Tire Orman İşletme Şefliği ve Ahi Evran Endüstri Meslek Lisesi işbirliği ile ağaç dikimi gerçekleştirildi.

banner288
Çanakkale Zaferi'nin 101. Yılına özel ağaç dikimi
banner291
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıl dönümünde Tire’de bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Sabah Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına Çelenk sunumunun ardından şehitlik ziyaret edildi ve salon programına geçildi.

Öğle saatlerinde Tire Öğretmen Evi önünde şehitler için lokma döküldü ve daha sonra Tire Cumhuriyet Meydanı’nda Tire Halk Eğitimi Merkezi Mehter Takımı halka konser verdi.
Tire Orman İşletme Şefliği’nce temin edilen bin adet fıstık çamı Çayırlı Mahallesi’ndeki Orman İşletme Şefliğince ağaçlandırılan 120 hektarlık alana, Tire Ahi Evran Lisesi öğrencileri tarafından dikildi. 
Konuyla ilgili konuşan Tire Orman İşletme Şefi Uğur Güler, “Öğrencilerimizle birlikte Çayırlı’daki Karşıyaka Mevkii’ndeki 120 hektarlık alanımıza bin adet fıstık çamı dikimi yapıldı. Ahi Evran Lisesi müdürü, öğretmenleri ve öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274