banner277
banner264

Bu kez gazeteci haber oldu…

Gaziemir’de, Murat Özlem adlı taksici aracında bulduğu gazeteci Nadir Uysal’a ait içinde yaklaşık 5 bin TL nakit para ile kredi ve kimlik kartlarının bulunan cüzdanı çalıştığı taksi durağına teslim etti.

banner288
Bu kez gazeteci haber oldu…
banner291

İzmir Gaziemir’de, Murat Özlem adlı taksi şoförü örnek bir davranış sergiledi. Dürüst taksici, aracının arka koltuğunda iş bitiminde bulduğu gazeteci Nadir Uysal’a ait içinde yaklaşık 5 bin TL nakit para ile kredi ve kimlik kartlarının bulunan cüzdanı çalıştığı taksi durağına teslim etti. Kaybettiği cüzdanına saatler sonra tekrar kavuşan Uysal ise cüzdanını Optimum taksi durağı başkanı İsmet Coşkun’dan aldı.

İZMİR EMNİYETİ SEFERBER OLDU
AVM’den alışveriş yaptıktan sonra taksiye bindiğini ve yaklaşık 1 saat sonra cüzdanını kaybettiğini fark eden Uysal “O an adeta başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Alışveriş merkezine dönüp, bindiğim taksinin plakasını güvenlik kameralarından tespit etmeye çalıştıysam da kameranın açısı taksinin plakasını okumaya yetmedi. İzmir Emniyet Müdürlüğü ve taksiciler odası ile iletişime geçtim. Taksinin, hangi durağa ait olduğunu bilmediğimiz için İzmir genelindeki tüm taksicilere telsiz anonsu yapıldı. Murat beyin telsizi ise o an kapalı olduğu için anonsu duymamış. Mesai bitiminde aracını teslim ederken cüzdanı fark ederek, durak başkanı İsmet Çoşkun’a teslim etmiş. İsmet bey çalıştığım banka ile iletişime geçerek telefon numarasını bırakmış. Kendisi ile görüştükten sonra gece yarısı AVM’nin önünde buluşarak cüzdanımı teslim aldım. Dürüst ve örnek bir davranış sergileyen taksici arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim” diye konuştu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274