banner277
banner264

Bariyerler arızalanınca sürücüler zor anlar yaşadı

Tire’nin girişi Bekleme Mevkii’nde bulunan hemzemin geçitte meydana gelen bir arıza sonucunda trafik felç oldu. Araç sürücüleri hemzemin geçitten geçerken ne yapacağını şaşırdı.

banner288

Ergün ÇELİK

Olay bugün saat 15:00 sıralarında Tire Bekleme Mevkii’ndeki hemzemin geçitte meydana geldi. Hemzemin geçitteki bariyerlere giden kablonun kopması üzerine,  bariyerler açılarak karayolunu trafiğe kapadı. Yaklaşık yarım saat kapalı kalan karayolu, Torbalı Bölge Trafik Ekiplerinin olay yerine gelmesiyle yeniden trafiğe açıldı. Olay yerine gelen trafik ekipleri açık kalan bariyerleri urganlarla bağlayarak kaldırdı. Kısa süren çalışmanın ardından yol trafiğe açıldı. Bu sırada yolda kilometrelerce kuyruk oluştu. Bariyerler açıldığı halde ikaz sesi ve ikaz ışığı devreden çıkmadı. Polis Demiryolu yetkilileri gelene kadar hemzemin geçitte güvenlik önlemi aldı. Hemzemin geçitten geçmek isteyen sürücüler ise bir yandan uyarı sesi bir yandan da kırmızı ışığı görünce hemzemin geçitten geçip geçmeme konusunda tereddüt yaşadı. Neyse ki korkulan olmadı. Bir kaza yaşanmadan demiryolu yetkilileri olay yerine gelerek onarım çalışmalarını başlattı.


“İŞ MAKİNASI KOPARMIŞ OLABİLİR”

Olayın ardından arızaya müdahale eden Demiryolu yetkilileri yaptıkları inceleme sonucunda bariyerlere giden kabloların koptuğunu belirtti. Demir koruma borusunun içinde bulunan kabloların kopmasının neredeyse imkansız olduğunu belirten yetkililer, hemzemin geçidin dibinde çalışma yapan bir iş makinasının koparmış olabileceğini düşünüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274