banner277
banner264

Atatürkçü Düşünce Derneği’nden kınama

ADD Tire Şubesi, geçtiğimiz günlerde TV Net isimli bir televizyon kanalında Ulu Önder Atatürk’e ve Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakareti, yaptığı basın açıklamasıyla kınadı

banner288

Ergün ÇELİK

Atatürkçü Düşünce Derneği Tire Şubesi’nin önderliğinde yapılan eyleme Cumhuriyet Halk Partisi, Vatan Partisi, Eğitim Sen, Eğitim İş Sendikası ve Cumhuriyet Kadınları Derneği’nden destek geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan açıklamaya çok sayıda vatandaş katıldı. Açıklamayı Atatürkçü Düşünce Derneği Tire Şubesi Başkanı Murat Özan yaptı. Özan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“TV Net’te 7 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve sadece onun değil Yüce Türk Ulusu’nun manevi kızı olan, Türk Tarihçisi. Prof. Dr. Afet İnan hakkında mesnetsiz ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan kendini bilmez Süleyman Yeşilyurt ve diğerleri, alenen suç işlemişlerdir. Atatürk'ü seven ve onun ilkeleri, devrimleri, idealleri peşinde koşan insanları kasten yaralayan, üzen, rencide eden bu kişiler, bir taraftan da Atatürk’ü incitmeyi, küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da Yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlamaktadırlar. Bunun tek adı vardır o da “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir”. Bu kişiler ve tv kanalı, Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sını, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’u ve Türk Ceza Kanunu’nu, ihlal etmişlerdir.

Suç işleyen, sadece iftiracı bu zat değildir, aynı zaman da bu zatın iftiralarını yayınlayan TV Net’in sorumlularıdır. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu alçakça olayı gerçekleştiren kişilerin hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sağlamak amacıyla hem bu kişi hakkında hem de iftiralarını yayınlayan TV Net sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274