banner277
banner264

Araç değer kayıp bedellerini geri alabileceksiniz

Ülke çapında ve Tire’de yaklaşık 130 şubesi ile trafik kazası mağdurlarına 7/24 hizmet veren, mağdurların yaralanma ve sakatlanmadan doğan yasal alacaklarının takibini yaparak mağdurların yüzünü güldüren Gül Hasar şimdi de trafik kazası mağdurları için yeni bir hizmet sunuyor.

banner288
Araç değer kayıp bedellerini geri alabileceksiniz
banner291

KAZADAN DOLAYI ARACIMIN DEĞERİ DÜŞTÜ DİYE ÜZÜLMEYİN

Eğer bir trafik kazasına karıştıysanız ve bu kazadan dolayı aracınız onarım gördükten sonra değer kaybına uğradı ise bu kaza neticesinde aracınızda meydana gelen değer kaybı  KUSURLU ARACIN sigorta poliçelerinden karşılanmaktadır.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Gül Hasar Şube Müdürü Hüsamettin Karadağ “Adınıza kayıtlı araç geçmiş iki yıl içerisinde trafik kazası geçirmiş ise ve aracınız bu kaza sebebi ile değer kaybına uğramışsa zararınız kusurlu aracın sigorta poliçelerinden karşılanmaktadır.    

  Trafik kazalarında zarar gören motorlu araçlar, onarılmasına karşın ikinci el piyasa değerinin azalması nedeniyle değer kaybına uğramaları mümkündür. Araç, onarılmakla istenilen şekilde eski hale getirilmiş olsa da; hasar nedeniyle ekonomik değerinde bir azalma olur. Yani araç istenilen şekilde tamir edilmiş olsa da artık ne araç sahibi ne de piyasa o araca çarpılmadan önceki değerini veremez.

 Onarım görmemiş, özenle iyi korunmuş bir araç ile kazaya karışıp onarılmış bir aracın piyasa değerinin aynı olacağı düşünülemez.

 Ancak sigorta şirketleri kaza sonucu doğan hasarların onarım giderlerini araç sahiplerine yahut yetkili servise ödemekte ancak aracın kaza sebebi ile uğradığı değer kaybı ile ilgili tazminatları araç sahipleri tarafından talep olmadığı müddetçe ödemekten kaçınmaktadır. Sizin de aracınızın karıştığı trafik kazası neticesinde aracınızda değer kaybı olduğunu düşünüyorsanız “aracınızın değer kaybı tazminatını” kusurlu aracın trafik sigortasında alma hakkınız bulunmaktadır. Bu tazminatın tutarı ise hasarın niteliği aracın yılı, kilometresi marka ve modeli ve kasko değerine göre değişik hesaplama kriterleri ile hesap edilmekte ve genellikle piyasadaki reel alım satım durumlarına uygunluk göstermektedir. Araçların hasara uğramaları nedeni ile oluşan değer kaybı tazminatları sigorta poliçesi teminatı kapsamındadır. Bizler Gül Hasar olarak aracınızda kaza sonucunda oluşan değer kaybını tespit ediyor ve sizin adınıza sigorta şirketlerinden tazminat talebinde bulunuyoruz. Eğer iki yıl içerisinde böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız sizi Adliye Meydanında bulunan ofisimize bekliyoruz.

HANGİ DURUMLARDA HAK TALEP EDEMİYORUZ

Kaza Tarihi üzerinden 2 yıl geçmiş olması Aracın 10 yaş üzerinde olması 100.000 Km’ yi geçmiş olması daha önce aracın aynı kısımlarından hasar almış olması Kaza tarihinden sonra araç sahibinin değişmiş olması Plastik Parça, Elektrik aksamı ve Tampon hasarları gibi durumlarda ise mağdurlarımız hak talebinde bulunamıyorlar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275