banner277
banner264

Akmescit Köyüne Hayırseverlerden Kur’an Kursu Ve Lojman

Geçtiğimiz günlerde Büyükkale mahallesinde bulunan camiinin hayırsever vatandaşların desteği ile restore edilmesi haberinin ardından bir haberde Akmescit Köyünden geldi. Akmescit Mahallesinde bulunan bir hayırseverin girişimi ile Cami bahçesine Kuran kursu ve lojman yapılacak.

banner288

Geçtiğimiz günlerde İlçe Müftülüğüne gelen bir hayırsever Köyüne yapılacak kuran kursu ve lojman için bağışta bulunacağını söyledi. Bu talebi yerinde inceleyen Tire Müftüsü Abdullah Kır geçtiğimiz gün Akmescit Köyüne gitti. Burada köy muhtarı ve camii cemaati tarafından karşılanan Tire Müftüsü, Kuran kursu ve lojman yapılacak yerde incelemelerde bulundu.

TİRE BELEDİYESİ DE DESTEK VERECEK

Başlayacak proje için Tire Belediyesi’de tam destek vermeye hazırlanıyor. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın talimatı ile yapı alanında istinat duvarı çalışmasının yapılacağı ve inşaata malzeme desteği verileceği söylendi.  Başlayan bir hayır işinin hiçbir zaman yarım kalmayacağının altını çizen Müftü Kır şunları söyledi; “  Akmescit mahallemizde lojman sıkıntımız uzun süredir devam ediyor. Hayırsever bir vatandaşımız buraya ciddi bir bağış yapacağını bizlere söyledi. Buraya alt kat kuran kursu, üst kat ise lojman olarak bir yapı inşa edilebilir. Tire Belediye Başkanımız da  sağolsun bu alan için elinden gelen gayreti göstereceğini  söylemiş. İnşallah hep birlikte  bu yapıyı ayağa kaldıracağız. Peygamber efendimiz bir hadisi şerifinde  bu tarz yapılan hayırları sadaka-i Cariye olarak nitelendirerek  okul, cami, kuran kursu, Çeşme  gibi kalıcı eserler bırakanların öldüklerinde bile amel defterlerinin kıyamet gününe kadar kapanmayacağını ve bu yapılar ayakta durduğu sürece sevap kazanacaklarını ifade etmiş. İnşaallah burada yapılan Kuran kursumuzda yıllarca hizmet verecek, burada Allahın kelamı öğretilecek ve  bu yapıya emek verenlerde bu sevaba nail olacak.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274