banner277
banner264

“14 yılda Tire’ye düşe düşe Belevi yolu düştü”

CHP’li Yücel Özen, Ak Partili Vekil Atilla Kaya’ya, “Biz rol çalmayız. Sadece hatırlattık” dedi ve CHP döneminde Tire’ye yapılan yatırımları hatırlattı.

banner288
“14 yılda Tire’ye düşe düşe Belevi yolu düştü”
banner291

Ercan ÇELİK

Tire’de sular durulmuyor. Tire – Belevi yolu için çalışmaların Nisan ayında başlayacağı haberinin ardından, ortalık yine karıştı. Mecliste son olarak Tire – Belevi yolunu gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’i, zaten çalışmaları süren bir konuyu, kurnazca gündeme getirip, rol çalmakla suçlayan Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya’ya, yanıt CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Özen’den geldi. “Biz rol çalmayız!” diyen Özen, “AKP’nin 14 yıllık iktidarında Tire’ye düşe düşe Tire-Belevi duble yolu düştü. O da 15. yılda belki. Gerisi?  Peki 14 yılda bir çivi çaktınız mı Tire’ye? Tiremize fakülte için CHP’li Tire Belediyesi çaba harcarken siz ne yaptınız engellemekten başka? Tiremizi yıllar önce doğalgazla buluşturan Tire Belediyesi’nin rolünü kapmadınız mı? Torbalı -Göllüce köylülerinin meraları elinden alınıp çalınırken sesi çıkmayan AKP milletvekili Atilla Kaya , CHP milletvekili Atilla Sertel’i “rol çalmak”la suçluyor.  14 yıllık AKP iktidarı karşılığı Tiremiz için 30 km. yol genişletmesi. Tamam anlaşıldı. Rol çalmıyoruz. AKP iktidarına bırakıyoruz. Hatırlatıyoruz sadece.” Dedi.   

CHP DÖNEMİNDE TİRE’YE YATIRIMLAR

CHP’nin iktidar ortağı olduğu yıllarda Tire’ye yapılan yatırımları da hatırlatan Yücel Özen, “1977’de neredeyse 1 yıllık iktidarında Tire-Belevi yolunu yaptı. Dünya Bankası kaynakları ile planlanan halk şirketi örneği olarak Tire Kutsan kuruluşunu planladı. 1991 yıllarında koalisyon hükümetinde bile o dönemin bakanlarından Sayın Halil Çulhaoğlu ve CHP Tire Organize Sanayi yaratıldı. Siz daha burnumuzun dibindeki Manisa’ya tanınan teşvikleri bile Tire Organize Sanayisi’ne uygulatamıyorsunuz. Yazık. Yine Sayın Çulhaoğlu ve CHP Güme Dağlarımız, köylülermiz Aydın iline ulaştıran yolumuz yapıldı. Torbalı  - Tire yolu genişletildi. Bugün Tire Belediyesi’nin kullandığı kültür merkezi planlandı. AKP milletvekili Sayın Atilla Kaya, 14 yıllık AKP iktidarı. Sadece Belevi yolu planlaması. Rolünüzü size bırakıyoruz. Bizimki sadece uyarıydı. Biz çalmayız!” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276