banner277
banner264

"Yarış yapmadık, nöbet değiştirdik!"

banner288
banner291

Cumhuriyet KadınlarıGeçtiğimiz günlerde yeni başkanlarını ilan eden Cumhuriyet Kadınları Derneği Tire Şubesi yönetim kurulu 2. Toplantısını bugün gerçekleştirdi.

Ercan ÇELİK / HaberTire

Tire’de Şehitler Parkı’nda gerçekleştirilen toplantıya, yönetim kurulu üyeleri tam kadro olarak katılırken, derneğe geçtiğimiz hafta üye olarak katılan Usta Gazeteci Mehmet Arslan da toplantıda yer aldı.

Samimi ve sıcak bir havanın hakim olduğu yönetim kurulu toplantısında ilk sözü Cumhuriyet Kadınları Derneği Tire Şubesi Eski Başkanı Hürmüz Çakır aldı. Geçtiğimiz hafta yapılan seçimin ardından HaberTire’de yayınlanan haberin erken yapılmış bir haber olduğunu dile getiren Çakır, “Geçtiğimiz hafta HaberTire’de yayınlanan haber, sanırım genel kurulda yaptığımız oylamadan sonra oluşan havadan, tahmin yürütülerek yazılmış ve yayınlanmış bir haber. Oylamanın ardından gerçekleştirdiğimiz ilk yönetim kurulu toplantısında sevgili Türkan Türköz’ü yönetim kurulu kararıyla başkanımız olarak belirledik ve bunu bir başka açıklama ile duyurduk. Fakat haberlerin altına yazılan yorumlar bizleri son derece üzdü. Biz bir yarış yapmıyoruz. Sadece nöbet değiştirdik.” şeklinde konuştu.

 

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDEYİZ”

Toplantıda söz alan diğer isim ise, Yeni Başkan Türkan Türköz oldu. Dernek olarak birlik ve beraberlik içinde olduklarının altını çizen Türköz, haberlerde yazılan yorumlardan başkanlık yarışı içinde olduğumuzun algılandığını gördük ve çok üzüldük. Bu bir yarış değil, nöbet değişimidir. Dernek olarak yönetim kurulumuz, Eski Başkan Hürmüz hanım ve üyelerimizle birlik beraberlik içindeyiz. Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak etkinliklerimiz aynı şekilde devam edecek ve daha da etkili olacak.” dedi.

 

“HABER İVEDİLİKTİR”

Yönetim kurulu toplantısına bizzat katılan Mehmet Arslan da söz alarak, daha önce yayınlanan haberin yanlış anlaşılması ile ilgili olarak açıklama yaptı. Arslan, “Bizim haber anlayışımıza göre habercilik ivediliktir. Genel kurul yapıldığında, Tire’de birçok olayda olduğu gibi, haber ilk olarak bizde, HaberTire’de yayınlandı. Taraf tutmadan ve yanlı olmadan aynı yönetimin göreve tekrar devam edeceği sözüne inanarak haberi yayınladık. Ancak yönetim kurulunun ilk toplantısı sonucu başkan değişince yeni bir haber kaleme aldık ve bunu da etik ilkelerimiz gereği hiçbir ayrım yapmadan yayınladık. Burada kesinlikle bir yönlendirme yoktur.” şeklinde konuştu.

 

GÖREV BÖLÜMÜ YAPILDI

Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin yönetim kurulu 2. Toplantısında bir diğer önemli konu ise görev dağılımı oldu. Yapılan görev dağılımına göre Başkan Türkan Türköz, Sekreter Güler Küçükler ve Sayman da Nurdan Karaoğlanoğlu olarak belirlendi.

Derneğin önümüzdeki günlerdeki planları arasında ise Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü gibi kurumlara yapılacak ziyaretler yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276