banner277
banner264

Tireli ustalardan ‘Antifiriz’ uyarısı

Tireli ustalar, kış mevsiminde otomobillerde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan olan antifriz ve sıvı bakımlarının aksatılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

banner288
Tireli ustalardan ‘Antifiriz’ uyarısı
banner291

Tire’de etkisini sürdüren soğuk hava dalgası otomobilleri de olumsuz etkiliyor. Kış bakımı yapılmayan araçların çilesini ihmalkar sürücüler çekiyor. Otomobillerin sağlıklı çalışması için antifriz ve sıvı bakımlarının yapılması gerekiyor. Özellikle kış aylarına girerken aracın antifriz seviyesinin ve özelliğinin kontrol edilmesi otomobil açısından hayati önem taşıyor. Araçta camların buğu yapmasını engellemek ve ısıtma sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak için uzmanlar tarafından antifriz bakımının yapılması öneriliyor. Sıvı bakımının aksatılması durumunda otomobiller, sürücüleri yüksek maliyetli zararlara uğratabilir. Öte yandan sıvı bakımı esnasında olası arızalardan kaçınmak için, kaliteli ve güvenilir antifriz kullanılması gerekiyor.

ANTİFİRİZ YAZ KIŞ KULLANILMALI”

Otomobillerde antifrizin yaz-kış ayırt etmeksizin kullanılması gerektiğini ifade eden Oto Tamircisi Mehmet Yıldırım, her yıl araçlara kış bakımı yapılmasının önemine değindi. Yıldırım açıklamasının devamında; "Araçlarda kışlık bakımın aracın lastiklerinden başlamak üzere akü, buji, platin, karbüratör ve antifriz bakımlarını ve balata rot ve rot kafaları gibi arabanın genel bir bakımının elden geçmesi gerekiyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274