banner277
banner264

Tire Gençlik Merkezi’nde “Değerli Zamanlar”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Tire Gençlik Merkezi, halka açık ücretsiz kursları, özel öğrencilere yönelik faaliyetleri ve üniversite öğrencileriyle gerçekleştirdikleri etkinliklerle göz dolduruyor.

banner288
Tire Gençlik Merkezi’nde “Değerli Zamanlar”
banner291

Tire’de 35 branşta toplam 2700 öğrenciye çeşitli kurslarla hizmet veren Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Tire’de sürdürülen faaliyetlerle ilgili bilgilendirme yaptı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Koca tarafından yapılan açıklamada, sürdürülen çalışmalar ve “Değerli Zamanlar’ projesiyle ilgili önemli bilgiler aktarıldı. Mustafa Koca, açıklamalarında şu cümlelere yer verdi;

“Toplam 35 branşta, yaklaşık 2700 gencimize kurslarımızla hizmet vermekteyiz. Bakanlığımızın “Değerli Zamanlar” projesi kapsamında, Güzel Sanatlar Atölyesi faaliyetleri, Bağlama, Gitar, Keman, Piyano, El Sanatları, Çini, Sağlıklı Yaşam ve Spor Atölyesi, Tekvando, Voleybol, Futbol, Tenis, Basketbol, Cimnastik, Geleneksel Türk Okçuluğu, Step Aerobik Kişisel Gelişim Atölyesi, Diksiyon ve Hitabet, İletişim, Mülakat Teknikleri, Akıl ve Zeka Oyunları (Satranç, Mangala, Q-Bitz, Reversi, Equilibrio, Pentago), Tiyatro, Drama, Kitap Okuma Halkaları etkinliklerini ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında yetişkin kursiyerlerimize yönelik faaliyetlerimiz de aktif olarak devam etmekte.”

Özel öğrencilerle birlikte gerçekleştirdikleri çalışmalara da dikkat çeken Koca, “Bizler için büyük öneme sahip özel gereksinimli çocuklarımızı sosyal hayata kazandırmaya yönelik faaliyetlerde bulunuyoruz. “Mutlu Çarşamba” Projesi kapsamında, her çarşamba özel öğrencilerimizle çeşitli aktiviteler( bowling, basketbol, okçuluk, piknik, pizza partisi vb) düzenliyoruz. Onlar mutlu oldukça bizler mutlu oluyoruz.” dedi.

Tire’de eğitimlerine devam eden üniversite öğrencileriyle de etkinliklere devam ettiklerini belirten Mustafa Koca, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ GSB Tire Öğrenci Yurdu’nda barınan üniversiteli gençlerimizle sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunuyoruz. Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programlarımızla onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bunun yanında yazın gerçekleştireceğimiz Gençlik Kampları ve Kültürel Gezilerimiz de olacak. Faaliyetlerimizle ilgili bilgi almak isteyen tüm gençlerimizi, Gençlik Merkezi’mize bir çayımızı içmeye bekliyoruz.”

İzmir Tire Gençlik Merkezi Sosyal Medya Hesapları :

-İnstagram hesabı :  gsb_tiregm

-Twitter : @Tire_GM

-Facebook : GSB İzmir Gençlik Merkezleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276