banner277
banner264

ÖTV düzenlemesi ikinci el piyasasına yansımadı

Tire Galericiler Derneği Başkanı Mehmet İnce, yeni yapılan ÖTV düzenlemesinin ikinci el piyasasına henüz yansımadığını söyledi. İnce, sebep olarak bayilerin elinde sıfır araç olmamasını işaret etti.

banner288
ÖTV düzenlemesi ikinci el piyasasına yansımadı
banner291

Özel Tüketim Vergisi’nde (ÖTV) geçtiğimiz hafta yapılan düzenleme gözleri ikinci el piyasasına çevirdi. Düzenleme ile birlikte birçok sıfır otomobil, bir alt vergi dilimine geçerken fiyatlarda 50 BİN TL’ye kadar indirimler yaşandı. ÖTV düzenlemesinin ardından gözlerin çevrildiği ikinci el piyasasında ise henüz değişen bir şey olmadı. Tire Galericiler Derneği Başkanı Mehmet İnce, düzenlemenin ikinci el araç piyasasına yansımamasının sebebini sıfır araç bayilerinin ellerinde araç olmamasına bağladı.

DÜZENLEME TÜM ARAÇLARI KAPSAMADI

Özel Tüketim Vergisi’nde gerçekleştirilen düzenlemenin tüm araçları kapsamadığını hatırlatan Tire Galericiler Derneği Başkanı Mehmet İnce, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “Yeni düzenleme sadece bazı araçların başlangıç paketlerini kapsıyor. Bu yüzden sıfır araçlardaki yeni düzenleme henüz ikinci el piyasasına yansımış değil. Bayilerin elinde yeterli sayıda sıfır araç olmadığı için ikinci el piyasasında henüz bir değişiklik olmadı. Bu değişikliğin henüz yaşanmaması hiçbir zaman yaşanmayacak anlamına gelmiyor. Önümüzdeki günlerde bayilerin elinde yeterli sayıda sıfır araç olursa o zaman ikinci el piyasasında da gözle görülür değişiklikler yaşanabilir. Lüks sınıf dediğimiz araçlar zaten bu kapsamda değil. O yüzden lüks araçlarda herhangi bir indirim yaşanması söz konusu değil”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275