banner277
banner264

KOSGEB’e “Beledi Dokuma” ziyareti

Tire Ticaret Odası, coğrafi işaretini aldığı Tire beledi dokumasının tanıtımı faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda ziyaret edilen KOSGEB İzmir İl Müdürü Levent Arslan’a, Tire beledi dokumasıyla ilgili detaylar aktarıldı.

banner288
KOSGEB’e “Beledi Dokuma” ziyareti
banner291

Ergün ÇELİK

Uzun zamandır projesini yürüttüğü Tire beledi dokumasının coğrafi işaretini geçtiğimiz ay tescil ettiren Tire Ticaret Odası, şimdi de Tire’ye özgü bu dokumanın tanıtımı için kolları sıvadı. Bu kapsamda Tire Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, Genel Sekreter Olcay Taşlı, TOBB Akademik Danışmanı Prof. Dr. C. Coşkun Küçüközmen ve Beledi Dokuma Ustası Nurefşan Yaykal, KOSGEB İzmir İl Müdürü Levent Arslan'ı ziyaret ettiler.

Ziyarette tire beledi dokumasının tarihi, karakteristik özellikleri gibi konularda KOSGEB Bölge Müdürü'ne bilgiler aktarıldı. Tire Beledi dokumasıyla ilgili yapılacak projelerin genç girişimcilik kapsamında KOSGEB desteği alınabilmesi amaçlanıyor.

Tire beledi dokumasının tanıtımı için faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Tire Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, “1800’lü yılların sonunda ilçemizde 60’a yakın beledi dokuma tezgahı varken bugün bu sayının sadece 2 olması çok üzücü. Biz Tire Ticaret Odası olarak yok olmaya yüz tutmuş bu kendine has dokumamızın, sadece coğrafi işaretini almakla kalmadık, beledi dokumanın imalatının ve pazarlamasının tesis edilmesinde de aktif rol oynayacağız.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274