banner277
banner264

Başkan Delikanlı, Tire’de kurulan firmaların sayısını paylaştı

Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, Tire’de 2021 yılında kurulan şirketlerin sayısını ve detaylarını paylaştı.

banner288
Başkan Delikanlı, Tire’de kurulan firmaların sayısını paylaştı
banner291


Ercan ÇELİK

Koronavirüs salgınının ekonomiyi ve dolayısıyla iş dünyasını yoğun şekilde etkilediğini ifade eden Tire Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, bu koşullara rağmen Tire’de Ocak ayından bugüne toplam 59 firmanın kurulmuş olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Delikanlı, “Odamız kayıtlarına göre, İlçemiz Tire’de 2021 Ocak ayından bugüne 31 limited şirketi, 7 anonim şirketi, 5 limited şirket şubesi, 8 anonim şirket şubesi, 5 şahıs, 2 şahıs şubesi, 1 kooperatif olmak üzere toplam 59 firma kuruldu. Salgın önlemlerinin hayata geçirildiği ilk günden bu yana devletimizin çeşitli desteklemeleriyle bu süreçten en hafif şekilde etkilenerek çıkmayı başaran iş dünyamızda, kademeli normalleşmeyle birlikte umutlar yeniden yeşeriyor. Tire nezdindeki bu rakamlar bize gösteriyor ki, ekonomimiz ve iş dünyamızı parlak ve güzel bir gelecek bekliyor. Tire iş dünyası, çalışmaya üretmeye ve katma değer yaratmaya devam ediyor. Bizler de Tire Ticaret Odası olarak üretenin yanında yer alıp, başta ilçe ekonomimiz olmak üzere bölge ve ülke ekonomimize ve istihdama katkı sağlayacak projeler geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275