banner277
banner264

Ulu Önder, Tire’de törenlerle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. Yıldönümü’nde çeşlitli etkinliklerle anıldı.

banner288
Ulu Önder, Tire’de törenlerle anıldı

 Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. Yıldönümü’nde çeşlitli etkinliklerle anıldı.

Ergün ÇELİK

Törenler  10 Kasım sabahı saat 08:45’te Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. İlçe protokolünün tam kadro katıldığı törende Atatürk heykeline çelenk bırakıldı. Çelenk sunumunun ardından saatler 09:05’i gösterdiğinde siren sesleri eşliğinde iki dakikalık saygı duruşundan bulunuldu.  Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan törenler Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda devam etti. Bu yılki anma programının hazırlığı ve sunumunu  Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi üstlendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ŞAİK Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Tekkelioğlu yaptı. Tekkelioğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. Yıldönümünde kendisini anmak ve onun mirasına olan minnettarlığımızı ifade etmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Doğadaki tüm canlılar gibi insanoğlunun da ömrünün bir sınırı vardır. ‘Benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’ Sözüyle Atatürk, bu gerçeği dile getirmiştir. Evet. Her insan ölümlüdür. Ancak bazı insanlar vardır ki ömürleri boyunca yaptıkları eserlerle, insanlığa yapmış oldukları hizmetlerle öldükten sonra da yaşarlar. Hayatını millete adayan, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet kuran, eşsiz bir lider, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan ve dahi olan Atatürk, bu ender insanlardan biridir. Atatürk’ün üstün özellikleri anlatmakla bitmez.”dedi. Okul Müdürü Mustafa Tekkelioğlu’nun konuşmasının ardından öğrenciler Atatürk’ü anma konulu hazırladıkları gösterileri izleyicilere sundular. Programda Tire Belediyesi Kültür Müdürlüğü’de bir gösteri hazırladı. Belediye Konservatuarı öğrencileri, usta müzisyen Zafer Suntekin ile birlikte “ATAMA ÖZLEM” adlı programı izleyicilere sundu. Salon programının sona ermesiyle İlçe genelindeki resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafınfan ödülleri verildi. YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274