banner277
banner264

Tire’de “Kurtuluş” coşkusu

Tire’nin Yunan işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü coşku içinde kutlandı.

banner288

Serkan ÇİÇEK

4 Eylül Tire’nin kurtuluş günü, Tire Belediyesi ve Tire Kaymakamlığı tarafından hazırlanan programlarla kutlandı. Koronavirüs önlemlerinin gölgesinde geçen kutlama programlarında, vatandaşların katılımı önceki yıllara göre düşük oldu.

Program sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk töreniyle başladı. Törene Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Tire Cumhuriyet Başsavcısı Mehdi Can, siyasiler, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından çelenkler Atatürk anıtı önüne bırakıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki programın ardından Tire Kent Müzesi önünde özel program düzenlendi. Burada sergilenen halk oyunu gösterileri ve öğrenciler tarafından okunan şiirler, vatandaşların beğenisini topladı.

KLASİK DEĞİŞMEDİ: ARAÇ KORTEJİ YAPILDI

Her 4 Eylül’de olduğu gibi Tire Belediyesi araç filosu başta olmak üzere Tire’de faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşların araçları Cumhuriyet Meydanı’nda protokolü ve vatandaşları selamlayarak geçit töreni yaptılar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bşk
Bşk - 3 ay Önce

100 kişi geçmemek kaydı ile nikah düğünler vs vs iptal edildi.güzel ama bu etkinliklerde kendi makamlarca şiir okur dua edilir ...niye eğlence halk oyunları yapılıor....nerde vüris pandemi yok bu katılım dğru değildr...sokaklar leş ama zevkini tadını orta park cıkarıır

SIRADAKİ HABER

banner274