banner277
banner264

Tire’de 23 Nisan coşkusu

Renkli görüntülere sahne olan23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tire’de coşkuyla kutlandı.

banner288
Tire’de 23 Nisan coşkusu
banner291

İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başta olmak üzere tüm protokolün hazır bulunduğu törenler ilgi ile izlendi.
Cumhuriyet Meydanı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Erkut tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından törenlere 4 Eylül Stadyumunda devam edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Erkut açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Öğrenciler, bayram münasebetiyle Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Adem Aydın ve Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’e birer buket çiçek sundu.

TANRISEVEN “YENİ KUŞAK BİZE UMUT VERİYOR”
23 Nisan nedeniyle bir mesaj yayınlayan Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Tarihine, kültürüne sahip çıkan bir kuşağın varlığı bize umut vermektedir. Ülkemizin zenginliği olan çocuklarımız, dinamizm, değişim ve Ülkemizin her alanda gelişme gayretinin de kaynağı olmaya devam edecektir” dedi.

BAYRAM SEVİNCİ DORUKTAYDI
Öğrencilerin günün anlam önemini içeren konuşmaları ve okudukları şiirlerdeki coşku görülmeye değerdi.
4 Eylül Stadyumundaki vatandaşların büyük ilgi gösterdiği geniş katılımlı törende öğrencilerin farklı yörelerden sergiledikleri halk oyunları gösterileri güne damgasını vurdu. Stadyumda gerçekleşen törenlerin ardından Kaymakam Tanrıseven organizasyon komitesini tebrik etti.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 03:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276