banner277
banner264

Tire’de 19 Mayıs, coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Tire’de törenle kutlandı.

banner288

Serkan ÇİÇEK

Cumhuriyet Meydanı’nda sabah erken saatlerde başlayan törene Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Cumhuriyet Başsavcısı Mehdi Can, Tire Müftüsü Abdullah Kır, bürokratlar, oda ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Tire Belgin Atilla Çallıoğlu Fen Lisesi ve Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından tertip edilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Tire Belediyesi Armoni Bandosu eşliğinde okunan İstiklal Marşı’nın ardından Tire İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Koca, Atatürk anıtı önüne çelenk bıraktı.

Günün anlam ve önemine dair konuşmaların yapıldığı ve şiirlerin okunduğu tören, Tire Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi’nin zeybek gösterisiyle devam etti.

Tören sonunda siyasi partiler de Atatürk anıtı önüne çelenklerini bıraktılar.

BELEDİYE NUTUK DAĞITTI

Öte yandan, törenin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda stand açan Tire Belediyesi, gençler başta olmak üzere vatandaşlara Nutuk kitabını dağıttı. Standta bizzat yer alan Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Kutlu bir mücadelenin ilk adımlarının atılmasının 102. Yılını coşkuyla ve aynı zamanda  pandemi sebebiyle buruk bir şekilde kutluyoruz. Bugünün anlam ve önemini ihtiva eden en önemli yayın organlarından Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleme almış olduğu Nutuk’u, genç nesillere aktarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır ve ulu önder Atatürk,  bu genç cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Başta Tireli hemşehrilerim olmak üzere, tüm ülkemizin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274