banner277
banner264

Tire İncir ve Ceviz Festivali’ne yoğun ilgi

Tire Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İncir ve Ceviz Festivali, Gölet Şenlik Alanı’nda, büyük bir katılımla açıldı. Açılışa, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi tarımsal kalkınma ile ilgili geliştirdiği projelerle tanınan Neptün Soyer de katıldı. 

banner288

Ergün ÇELİK

Türkiye’de ve hatta dünyada özellikle incir ve ceviz konusunda söz sahibi olan Tire’de, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen İncir ve Ceviz Festivali, çok sayıda ziyaretçinin katılımıyla açıldı. Gölet alanında kurulan stantlarda, Tire’nin köylerinde incir ve ceviz üretimi yapan vatandaşlar, ürünlerini tüketiciyle buluşturdular. Sadece Tireliler değil, çevre il ve ilçelerden gelen pek çok ziyaretçi, Tire’nin meşhur lezzetleriyle, festivalde buluştular. 

Festival açılışına Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Tire Cumhuriyet Başsavcısı Burak Hazinedaroğlu, oda başkanları ve siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Gölet’te düzenlenen festival kapsamında, gün boyu süren etkinliklerden en çok ilgi çeken ise tatlı yarışması oldu. İncir kullanılarak yapılan tatlıları, jürinin beğenisine sunan vatandaşlar, yarışmada kıyasıya rekabet ettiler. 


 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2021, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276