banner277
banner264

TAC’ta 23 Nisan kutlaması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tire Özel Tac Lisesinde 9/A sınıfının hazırladığı programla kutlandı. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Papatya Alan’ın düzenlediği programda , günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından  9. Sınıf öğrencilerinden Hasan Sarı ve Fatma Köse  şiir sunumlarıyla 23 Nisan coşkusunu arkadaşlarına yaşattı. 

banner288
TAC’ta 23 Nisan kutlaması
banner291


   23 Nisanı’ın tarihimizdeki önemi ve 23 Nisan’ın niçin bayram olarak kutlandığına dair belgesel sunum Tire Tac Lisesi Eğitim Koordinatörü  ve Tarih Öğretmeni Asiye Derin Özlü tarafından hazırlandı. 
   9/ A sınıfı “ Geleceğin Sesi/ Geleceğin Nesli” adlı oratoryoyu seslendirdikten sonra gençlik marşlarından oluşan müzik etkinliğiyle bayram neşesi ile etkinlik son buldu.
  Okul Müdürü Abdülkadir Yar: “ Miili ve manevi değerlerine sahip çıkan bunları yaşatan bir kurum olarak Tire’ye hizmet veriyoruz. Resmi Bayramlarda ve birçok özel günde bugünleri yaşatmaya ,önemlerini öğrencilerimize kavratmaya çalışıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramımız kutlu olsun ve bu bayramda bizlere güzel bir program hazırlayıp sunan 9. Sınıf öğrencilerimize ve öğretmenlerine teşekkürler.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274