banner277
banner264

Dağcılar, Tire’deki şenlikte buluştu

Tire Dağcılık Kulübü'nün girişimleri ve Tire Belediyesi'nin organizasyonuyla düzenlenen 9. Güme Dağcılık Şenliği, Tire Arappınarı Mesire Alanı’nda yapıldı.

banner288

İzmir, Aydın, Salihli başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden katılan 250 dağcı, Arappınarı Mevkii’ne 120 adet çadır kurarak burada kamp yaptı. Tire Belediyesi'nin çeşitli etkinlikleri ile keyifli saatler geçiren dağcılar, kampın ardından pazar sabahı Güme Dağı, Kaplan ve Cambazlı'ya yürüyüş yaptılar. Yürüyüşün ardından Belediye ve dağcılık kulübüne teşekkür eden dağcılar İlçeden ayrıldı.

Şenlikle ilgili konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Tire olarak coğrafi açıdan önemli bir konumdayız. Sırtımızı yasladığımız güme dağı, verimleri toprakları ve en önemlisi gizli bir tarihin üzerinde yaşıyoruz. Bu sebeple ilçemiz dışarıdan çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Biz de bu noktadan hareketle sık sık farklı festival ve şenliklere imza atarak ilçemize dışarıdan gelen misafirleri ağırlıyoruz. Bu sayede hem ilçe tanıtımımızı yapmış oluyoruz, hem de esnafımıza can suyu olmaya çalışıyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen Tire Dağcılık Kulübü yöneticileri ve üyeleri başta olmak üzere Tire Belediyesi Kültür Müdürlüğü'ne de teşekkür ediyorum. Bu tarz etkinliklerimiz devam edecek." dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275