banner277
banner264

Büyükkemerdere’de Kutlu Doğum coşkusu

Büyükkemerdere Köyü’nde gerçekleştirilen Kutlu Doğum ve Mahya etkinliğine binlerce ziyaretçi katıldı.

banner288
Büyükkemerdere’de Kutlu Doğum coşkusu
banner291

Ercan ÇELİK

Tire’ye bağlı Büyükkemerdere Köyü’nde uzun yıllardır sürdürülen mahya geleneği, yaklaşık 10 yıl önce Kutlu Doğum etkinlikleriyle birleştirildi. 10 yıldır Kutlu Doğum ve Mahya etkinliği olarak kutlanılan bu özel gün bu yıl referandum ve 23 Nisan sebebiyle 30 Nisan 2017 tarihine ertelenmişti.

Köy halkının katkılarıyla, köylüler tarafından haftalarca hazırlanan etkinlik kapsamında, binlerce kişiye yemek ikram edildi. Yemekler için etkinlikten bir gün önce tüm köy halkı seferber oldu, sabaha kadar yemekler hazır edildi.

Sabahın ilk ışıklarından itibaren, Tire’den ve çevre il ilçelerden ziyaretçilerin akın ettiği Büyükkemerdere’de, kutlama etkinliği son derece coşkulu geçti. Tire Müftüsü Şaban Şadan’ın da katıldığı etkinliğe, çok sayıda siyasi ve bürokrat da katılım gösterdi.

Etkinlikte İlçe Müftüsü Şaban Şadan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Daha sonra ilahi ve şiir dinletisi gerçekleştirildi. Manisa Turgutlu’dan gelen mehter takımı ise, marş ve gösterileriyle izleyenleri büyüledi.

Kızılay ise kurduğu kan bağışı standında da kan bağışlarını kabul etti.

Etkinlikle ilgili olarak konuşan Köy Muhtarı Süleyman Aksu, “Köy olarak yine çok güzel bir kutlu doğum etkinliği gerçekleştirdik. Emek veren köylülerimiz başta olmak üzere, destek olan tüm kurum kuruluşlara ve katılım gösteren tüm misafirlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274