banner277
banner264

Tarımın yöneticileri Tire'de toplandı

İzmir İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü yöneticileri Tire'de bir araya geldi. Yılda üç kez gerçekleşen Tarım Konulu Bilgilendirme Toplantılarının ilki Tire Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonu'nda gerçekleşti.

banner288
Tarımın yöneticileri Tire'de toplandı
banner291

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü Yöneticileri, 2 İl Müdür Yardımcısı, 30 ilçe müdürü ve 9 şube müdürünün, İl müdürü Ahmet Güldal başkanlığında bir araya geldiği toplantının açılış konuşmasını yapan Tire İlçe Müdürü Mutlu Tıraş; ilçenin tarımsal durumu hakkında bilgiler verdi

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Tire İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mutlu Tıraş'ın ev sahipliğinde yapılan toplantı sonunda misafirlerimize yemek verildi.

 Toplantıda konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir il Müdürü Ahmet Güldal, geride kalan yılda yapılan başarılı çalışmalar için tüm personele teşekkürlerini iletti. 2016 yılının ülkemiz için acı bir yıl olduğunu ama il müdürlüğünün, bütün personelin başarılı çalışmalarıyla tarımsal hedeflerin üzerine çıktığını söyleyen Güldal, "Yeni bir yapılanmayla uygulanmaya başlayan Milli Tarım Projesiyle daha başarılı çalışmalara imza atacağız. Tarım sektöründe ve kamuoyunda bu noktada büyük beklentiler oluştu. Başta idareci arkadaşlarımız olmak üzere hepiniz bu projeyi iyi bilmeli, her yerde aktarmalı ve üreticileri bilgilendirmelisiniz" dedi. 2017 yılında bazı desteklemelerin milli tarım projesi çerçevesinde yürütüleceğini ve buna göre destekleme verileceğini söyleyen Güldal "konularına göre ilgili şubelerle koordineli hareket etmeli ve tüm detayları onlardan doğru olarak öğrenmelisiniz. İlimizin projeden en doğru ve faydalı şekilde yararlanması ve üreticilerimiz açısından verimli geçmesi için bütün gayreti göstermeliyiz" dedi.

 

TİRE TARIM VE HAYVANCILIK MERKEZİ OLACAK

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven "İlçemizin bu toplantıya ev sahipliği yapması bizi mutlu etti. Tire İzmir'in en önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden biridir. ilçemizde tarım ve hayvancılığı geliştirmek için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile koordineli olarak çalışacağız." dedi

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275