banner277
banner264

Krone esnek üretim modeliyle ihracatını 3’e katladı

Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Tire’deki fabrikanın en önemli dinamiklerden bir olduğunu ifade ederek, “üç kıtada yaklaşık 15 ülkeye ihracat gerçekleştirdik” dedi.

banner288
Krone esnek üretim modeliyle ihracatını 3’e katladı
banner291

Üç kıtada yaklaşık 15 ülkeye ihracat gerçekleştiren dünyaca ünlü treyler üreticisi Krone Türkiye, ihracat satışlarını 2015’de yüzde 80 oranında artırmayı başardı. Konteyner taşıyıcısı ihracatında da zengin ürün çeşitleriyle dikkat çeken Krone Türkiye, bu kategoride son 2 yıldır üst üste lider oldu. Yıllık 10 bin adetlik üretim kapasitesiyle İzmir Tire’de treyler üretimi gerçekleştiren Krone Türkiye, 2015 yılında ihracatını yüzde 80 oranında arttırdı. Konteyner taşıyıcısı ihracatında da son 2 yıldır üst üste lider olan firma, bu alandaki ürün çeşitliliğiyle dikkat çekti. İç pazarda olduğu kadar ihracatta da iddialı olan Krone Türkiye, İzmir Tire’den 3 kıtaya ihracat gerçekleştiriyor. Kurulduğu günden bugüne 15’e yakın ülkeye ürün gönderen Krone Tire, 2016 yılında da portföyüne yeni ülkeler eklemeyi planlıyor. 

YURT İÇİ SATIŞLARI YÜZDE 35 ARTTI
Yurt içi treyler pazarında geçtiğimiz yıl satışlarını yüzde 35 artırdıklarını hatırlatan Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, “İhracat, Krone Tire fabrikasının en önemli dinamiklerinden biri. İç pazara verdiğimiz enerjiden kesinlikle ödün vermeden, ihracat hedeflerimizi de gerçekleştirmek, yeni pazarlar yaratmak, Türkiye’nin lojistik ve bölgesel önemini değerlendirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi. Yüzde 80 oranında yakaladıkları yükselmeyi bu yıl da devam ettirmeyi hatta daha da üzerine çıkmayı hedeflediklerini anlatan Rıza Akgün, “Avrupa’nın lider treyler markalarından Krone, Türkiye’ye güvenerek tek yurt dışı fabrikasını ülkemizde kurdu. Artan satış grafiğimiz Krone’nin Türkiye’ye yatırım yapmakta ne kadar doğru bir karar verdiğinin de kanıtıdır. Ayrıca, Krone’nin İzmir Tire’deki son derece modern olarak inşa edilmiş fabrikasından çıkan treylerler, birebir Almanya’daki üretim kalitesine sahiptir. Bu ürün kalitesi, hem iç pazar satışlarında hem de ihracatta önemli bir rol oynamaktadır. Müşterilerin farklı ihtiyaçlarına göre, Krone Türkiye fabrikasında, 20, 30, 40 ve 45 inç uzunlukta konteyner taşıyıcısı üretiliyor. Bu alanda uzmanlaşmış durumdayız. Her türlü ihtiyaca cevap verebilecek bir ürün çeşitliliğimiz mevcut. Ürün portföyünün zenginliği sayesinde başta Avrupa olmak üzere birçok ülkeden talep alıyoruz. Önümüzdeki günlerde ihracat portföyümüze yeni ülkeler de eklenecek” şeklinde konuştu.

ESNEK ÜRETİM MODELİ VE PROFİ HD
Krone Tire fabrikasının en önemli özelliklerinden biri ise “esnek üretim” modeline sahip olması. İhracat gerçekleştirdiği Afrika ve Orta Doğu bölgesindeki ülkelerin özel şartlarına göre üretim yapabilme potansiyeline sahip olan Krone Tire, bu pazarlar için özel araçlar üretiyor. Afrika ülkeleri ile İsrail’e ihraç edilen “Profi HD” modeli, sadece Krone’nin Tire fabrikasında üretiliyor. Güçlendirilmiş şasiye sahip aracın uzunluğu 12.400 mm. Plato aracı pratiğe uygun bir konteyner kilidine ve 8 çift payanda cebine sahip. Esnek kullanım imkânlarıyla öne çıkan Profi HD, hem paletlerin hem de 20 ft ila 40 ft arasındaki konteynerlerin taşınması için tasarlandı. Krone Tire, ülkelere özel üretim modellerinin Ar-Ge ve mühendislik çalışmalarını Almanya’daki merkezle koordineli olarak birlikte yürütüyor.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274