banner277
banner264

Genç çiftçi desteği yeniden başladı

Genç Çiftçi desteği uygulaması yeniden başlıyor. Geçtiğimiz günlerde törenle büyükbaş hayvan desteği kazanan, tarımsal destek hibesi hakkı elde eden ve sertifikalarını alan genç çiftçiler büyük ilgi uyandırdı. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, vatandaşları, Genç Çiftçi desteğine başvurmaya davet etti.

banner288
Genç çiftçi desteği yeniden başladı
banner291

Otuz bin liraya kadar hibe
Proje, Kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere otuz bin TL'ye kadar hibe ödenmesine ilişkin usul ve esasları kapsamaktadır.
Bugün  (7 Nisan Cuma) başlayan ön başvurular internet ortamında https://gencciftci.tarim.gov.tr adresinden yapılacak olup, kesin müracaatların Tire İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne şahsen yapılması gerekiyor. Başvurular 05 Mayıs 2017 tarihi mesai bitiminde sona erecek.

Kimler başvurabilir?
Genç Çiftçi desteğine başvurabilmek için aranan şartlar şunlar:
a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) Bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış olmak,
c) Okur-yazar olmak,
ç) Başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışan olmamak,
d) Başvuru tarihi itibarıyla örgün eğitime devam ediyor olmamak,
e) Başvuru tarihi itibarıyla Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak,
f) Hayvansal üretime yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesisi yapımı ve hayvan alımı konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 15 adet büyükbaş veya 50 adet küçükbaştan fazla hayvan sahibi olmamak,
g) Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 50 adetten fazla arılı kovan sahibi olmamak,
ğ) 5/4/2016 tarihli ve 29675 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2016/16) kapsamında; hibeden faydalanmış, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandığı halde sözleşmeyi imzalamamış, hibe sözleşmesi iptal edilmiş veya genç çiftçi proje değerlendirme komisyonunca başvurusu reddedilmiş olmamak,
h) Aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak,

TANRISEVEN “DEVLET DESTEĞİ FIRSATINI DEĞERLENDİRİN”
Aynı konuda yeni proje döneminin başlıyor olması nedeniyle açıklamada bulunan Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven şunları söyledi:
“Genç çiftçi desteği önemli bir imkân ve destek. Yaşı 18 ile 40 arasında olan ve özellikle kadın çiftçilerimizin bu projeden yaralanmalarını çok önemsiyorum. Vatandaşlarımızın bu tarz fırsatları kaçırmamasını tavsiye ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276