banner277
banner264

Tire’de ödüllü eğitim seferberliği başladı

Tire İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere yönelik başlatılan eğitim seferberliği, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Evran’ın verdiği ilk dersle başladı. Tireli üreticiler, ilk derste salonu doldurdular.

banner288
Tire’de ödüllü eğitim seferberliği başladı
banner291

Ercan ÇELİK

Tire İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, hazırladığı bir dizi eğitimle bölge üreticisini daha bilinçli üretime sevk etmeyi, dolayısıyla daha verimli ve sağlıklı üretimi hedefliyor. Bu kapsamda bölge üreticisine çağrı yapan İlçe Tarım Müdürlüğü, verilecek eğitimlerin sonunda yapılacak sınavlarda ilk 100’e giren üreticilere çeşitli ödüller verecek. Yine eğitim sonunda yapılacak sınavda ilk 10’a girenlerle yapılacak bilgi yarışması sonucunda da ödül olarak birinciye yem karma makinesi, ikinciye gebe simental düve, üçüncüye damla su filtresi, dördüncüye ise koç verilecek.

EVRAN: “ATALARIMIZA VE GELECEĞİMİZE BORÇLUYUZ”

Eğitimler, bugün Tire Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ilk dersle başladı. İlk derste salonu dolduran üreticilere, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Evran tarafından eğitim verildi. Eğitimde, verimli ve ekonomik üretimin nasıl yapılabileceğini bölgedeki örneklerle aktaran Evran, “Gelecek, tarımda. Bugün İsrail ve Suudi Arabistan gibi ülkelere çölde tarım yaparken bizler bereketli Küçük Menderes Havzası’nda daha verimli üretim yapabiliriz. Atalarımıza ve geleceğimize borçluyuz. 1453’te Fatih Sultan Mehmet ‘olmaz’ deyip gemileri karadan yürütmeseydi veya Çanakkale Savaşı’nda 15’likler ‘olmaz’ deyip evde otursaydı bizler bugün burada olamazdık. Onlara olan borcumuzu, işimizi en iyi şekilde yaparak ödememiz gerekiyor. Çocuklarımıza daha bereketli topraklar bırakmamız gerekiyor.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274