banner277
banner264

TEKNOFEST’e, Tireli öğrenciler damga vurdu

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı TEKNOFEST’e katılan Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, “insanlık yararına teknoloji” kategorisinde ürettikleri otonom araçla fuara damga vurdular. Projeyle yakından ilgilenen Bakan Varank, Tireli öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

banner288
TEKNOFEST’e, Tireli öğrenciler damga vurdu
banner291

Ercan ÇELİK

Milli teknolojinin gücünü ortaya koymak ve gençlere vizyon katmak adına gerçekleştirilen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te finallerine Tire damga vurdu.

Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Burcu Arslan rehberliğinde, öğrenciler Nurefşan Akın, Fatih Yurtseven, Mert Altındağ ve Nazım Efe Karataş tarafından geliştirilen proje sonucunda, GPS, Bluetooth, motor ve engel sensörleri kullanılarak otonom Pazar arabası üretildi.

Projeyle TEKNOFEST’e katılan Tireli ekip, fuarda büyük ilgi gördü. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da projeyle ilgili Tire ekibinden bilgi aldı, ekiple hatıra fotoğrafı çekildi.

FİNALE KALDILAR

“İnsanlık Yararına Teknolojiler” kategorisinde finale kalan  Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi ekibi, şu anda yapılacak olan puanlama sonucunu heyecanla bekliyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275