banner277
banner264

TAKED gönüllüleri, farkındalık eğitimlerine başladı

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tarafından verilen birey ve aileler için Afet farkındalık eğitimlerine başarıyla tamamlayarak eğitmen olmaya hak kazanan  Tire Arama Kurtarma Derneği (TAKED) gönüllüleri farkındalık eğitimleri vermeye başladı.

banner288
TAKED gönüllüleri, farkındalık eğitimlerine başladı
banner291

Serkan ÇİÇEK

TAKED Gönüllüleri eğitimlere ilk olarak, Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Bozetto Kimya çalışanlarıyla başladılar.  Fabrikada küçük gruplar halinde yüz yüze ve pandemedi koşullarına uygun  şekilde gerçekleştirilen eğitimde olası afetlerin öncesinde, sırasında ve sonrasında hazır olmanın önemi, gerekli önlemlerin zamanında alınması gerektiği üzerinde duruldu.

Eğitimlerle ilgili açıklama yapan TAKED Başkanı Elvan Demirtaş, “TAKED gönüllüleri olarak  eğitim programlarımızı çeşitli kurum, kuruluş ve bireylere özel olarak hem yüz yüze hem de online olarak vermeye  devam ediyoruz. Eğitim programlarımız  çerçevesinde anlatılan afet farkındalığı ve afete hazırlıklı olma bilincinin büyük küçük demeden topluma aşılanmasını hedeflemekteyiz. Daha fazla kitleye hitap etmek istiyoruz. Ulaşabildiğimiz tüm bireylere ulaşıp bu eğitimleri vermek istiyoruz.” dedi.

,

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274