banner277
banner264

Müftü Kır, Yaz Kuran Kurslarını ziyaret etti

Tire’de eğitim veren yaz kuran kurslarını ziyaret eden Tire Müftüsü Abdullah Kır, hem çocuklarla tanıştı, hem de hocalardan kurslarla ilgili bilgi aldı.

banner288

Ercan ÇELİK

Geçtiğimiz hafta kurs merkezleri ve camilerde başlayan yaz kuran kursları devam ederken Tire Müftülüğü de kursları yakından takip ediyor. Özellikle hijyen ve mesafe kurallarının üst seviyede tutulduğu kurslara yoğun talebin olduğu gözlendi.

Tire Müfütüsü Abdullah Kır da kursları ziyaret ederek çocuklarla tanışıp kurs hocalarından kurslar ile ilgili bilgiler alıyor. Geçtiğimiz hafta 4-6 yaş kuran kursunu ziyaret eden müftü Kır, geçtiğimiz gün camileri ve kurs merkezlerini ziyaret etti. İlk olarak Tire Yunus Emir Camii’ni ziyaret eden Tire Müftüsü Abdullah Kır, burada çocuklarla tanışarak sohbet edip onlara ikramda bulundu. Buradan ayrılan Müftü Kır, daha sonra Mehmet Akif Cami Kuran kurslarını ziyaret etti. Burada yaklaşık bir saat kalan Tire Müftüsü öğrencilerle bol bol sohbet etti. Karşılarında Tire Müftüsünü gören çocuklar müftüye sorular sorup onunla sohbet ettiler. Tire Müftüsü Abdullah Kır, Yaz kuran kurslarının başladığını ve çocuklar için önem arz ettiğini söyleyerek öğrenci velilerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275