banner277
banner264

Gökçen Efe İlkokulu’nda renkli görüntüler

Gökçen Efe İlkokulu öğretmenleri telafi eğitimini çocukların vazgeçilmez ve en sevdiği etkinlik olan oyun üzerine kurdu.

banner288
Gökçen Efe İlkokulu’nda renkli görüntüler
banner291

“Okullar oyunla dolsun, çocuklar mutlu olsun” sloganıyla düzenlenen organizasyonda oyunlar başta olmak üzere, müzik, dans, spor,  yarışma, karpuz şenliği gibi birçok etkinlik yapıldı. Okuldaki tüm öğretmenler okul bahçesinde çocuklara yönelik çeşitli oyunlar ve yarışmalar düzenledi.

Pandemi ve kapanma süreçlerinin olumsuz etkilerini çocukların üzerinden atmak, onlara eğlenceli dakikalar yaşatmak, oynayarak öğrenmelerini, fiziksel, psikomotor, duygusal, sosyal ve zihin/dil gelişim alanlarına olumlu katkılar sağlamak için düşünülen programda birbirinden renkli anlar yaşandı. Çocuklara özel "Survivor kids" parkuru da herkes yoğun ilgi gördü. Çocukların ardından öğretmen ve veliler de sahneye çıkarak yarıştı. Oyunların sonunda karpuz şöleni düzenlendi. Önceden çocuklar ve büyükler önceden dilimlenmiş karpuzları yiyerek serinledi. Oyunların hazırlanmasında hiç para harcanmazken tahta, tuğla, soda şişesi, kağıt bardak, karton gibi geri dönüşüm malzemeleri ile okuldaki materyallerden yararlanıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2021, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274