banner277
banner264

Başkan Çiçek’ten tarihi okula büyük destek

Tire’nin en köklü okulu ŞAİK Anadolu Lisesi’nin çehresi değişiyor. Yeni Müdür Mete Arslan, Tire Belediyesi’nin desteğini alarak, okulda baştan aşağı bir tadilata gidiyor.

banner288
Başkan Çiçek’ten tarihi okula büyük destek
banner291

Ercan ÇELİK

8 yıldır Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi’nde çeşitli kademelerde yöneticilik yapan ve pek çok başarılı projede imzası bulunan Mete Arslan, son idareci görevlendirmeleriyle Tire’nin en köklü ve en büyük okulu Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi müdürlüğü görevine atanmıştı.

Arslan, okulda göreve başlar başlamaz, okulla ilgili projelerinden biri olan iç ve dış cephenin yenilenmesi için harekete geçti. Konuyla ilgili geçtiğimiz gün Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’i ziyaret eden Mete Arslan ve okul öğretmenlerinden oluşan heyet, Başkan Çiçek’ten de büyük destek gördü.

Tayfur Çiçek’in de mezun olduğu ve öğretmenlik yaptığı Tire ŞAİK Anadolu Lisesi’nde köklü tadilat, Başkan Çiçek’in talimatıyla, 3 Eylül 2018 Pazartesi günü başlıyor.

Tadilat kapsamında öncelikle çatı onarımı, okulun iç ve dış boyası, bahçe düzenlemesi ve bahçe zeminin iyileştirilmesi var. Tüm bunları üstlenen Tire Belediyesi, Tire’nin en köklü okulunun çehresini değiştirmeye hazırlanıyor. Bu haber, okulun eski mezunları ve velileri tarafında büyük yankı uyandırırken, ŞAİK Lisesi’nin eski görkemli günlerine geri döneceği sinyali, tüm eğitim camiasında heyecan yarattı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan Demirciler
Erkan Demirciler - 4 yıl Önce

Mete hocam yeni gorevinizde başarılar diliyorum.
Çok güzel işler yapacağınıza canı gönülden inanıyorum.
Sayın Belediye Başkanımıza da eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederim.

Kadir Karadaban
Kadir Karadaban - 4 yıl Önce

Uyuyan dev küllerinden yeniden hayat bulacak.Değerli kardeşim Mete Arslan'la beraber aynı kurumda nice başarılara imza attık ve kısa bir süre önce kendisi İlçemizin en köklü lisesi benim de mezun olduğum ŞAİK Anadolu Lisesinde Müdür olarak göreve başladı.Kısa süre çok güzel işlere imza attı ama bu daha başlangıç bile değil.Değerli Müdürümüz sayesinde çok güzel çalışmalara imza atılacaktır.Hem akademik hem sosyal alanda başarılar gelecektir.Görevinde en iyisini yapacağımdan şüphe duymadığım Müdürümüz kurumu ve mesai arkadaşları adına öğrencilerin velilerin tam manasıyla sahipleneceği bir kültür oluşturacaktır.

Mustafa Arslan...
Mustafa Arslan... - 4 yıl Önce

ŞAİK ANADOLU LİSESİNİ TEK TERCİH YAPARAK OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE ATANAN ÇİÇEĞİ BURNUNDA İDEALİS T
MÜDÜRÜ METE ARSLANVE EKİBİNE BAŞARILAR DİLERİM AMASYA 'DAN. OKULUN ESKİ GÜNLERE GERİ DÖNMESİNE KATKISINI ESİRGEMİYECEK OLAN BAŞKAN SAYIN TAYFUR BEY'E OKUL YÖNETİMİ ADINA TEŞEKKÜR EDERİM.

Metin Ösken
Metin Ösken - 4 yıl Önce

1980 yılında bahçe tamamen topraktı.1981-1982 yıllarında parça-parça Başkan Hocanın çevresinden sağladığı çimento ve çakıl ile benim getirdiğim betonyer vasıtasıyla, öğrencilerin gayretiyle Basketbol ve Voleybol sahaları yaparak çamurdan kurtarmıştık.

SIRADAKİ HABER

banner276