banner277
banner264

Alkışlar Meyra’ya

Tireli İlkokul öğrencisi Meyra Kaya, ülke genelinde düzenlenen Akıl Oyunları Turnuvası’nda büyük bir başarı elde ederek Türkiye finallerine kaldı.

banner288
Alkışlar Meyra’ya
banner291


 

Tire’de yaşayan 10 yaşındaki ilkokul 4. Sınıf Öğrencisi Meyra Kaya, Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Akıl Oyunları Turnuvası’nda büyük bir başarı elde etti. Daha önce satrançta kendi yaş grubunda birincilikleri olan Meyra Kaya, Akıl Oyunları Turnuvası’nın birinci ve ikinci aşamasını başarıyla geçerek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Turnuvaya Ödemiş Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Akıl Oyunları Öğretmeni rehberliğinde hazırlanan Meyra, şimdi 19 Haziran’da İzmir’de gerçekleştirilecek olan üçüncü aşamaya hazırlanıyor. Turnuvada 20 farklı akıl oyunlarından sudoku, kendoku ve bölgesel sudoku gibi çeşitli sorular soruluyor.

SIRADAKİ HEDEFİM TÜRKİYE FİNALLERİ

Türkiye finaline kalan Meyra Kaya yaptığı HaberTire’ye yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

"Bugün bu başarıyı elde etmemde büyük emekleri olan Ödemiş Bilsem'de görevli Akıl Oyunları Öğretmenim Ali Eşref Ersoy'a çok teşekkür ediyorum. Kendisinin üzerimde büyük emekleri var. 2 günde bir her akşam zoom üzerinden bizlere ders anlattı. Sırf bu turnuvada başarı elde edelim diye çok emek harcadı. Turnuvada birinci ve ikinci etabı başarıyla geçtim. Şimdiki hedefim Türkiye finalini de başarıyla geçmek ve birinciliği elde etmek"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276