banner277
banner264

Yaşıtları kanseri yensin diye…

Tire Öğretmen Melahat Aksoy İlkokulu öğrencileri başlattıkları kampanya ile en çok sevdikleri eşyalarını okul önünde açtıkları stantta satıp, kanserli çocukların umut ışığı LÖSEV’e destek oldu

banner288
Yaşıtları kanseri yensin diye…
banner291
Ergün ÇELİK
Tire Öğretmen Melahat Aksoy İlkokulu öğrencileri kanserli yaşıtları yaşasın diye kampanya başlattı. Öğrenciler, günlük yaşamda en çok değer verdiği eşyalarını okul önündeki açtıkları stantta satıp, kanserli çocukların umut ışığı LÖSEV’e destek oldu. Sosyal bilgiler dersinde “Vakıflar” konusunu işleyen öğrenciler, LÖSEV Vakfı’nın kuruluş amacını öğrendikten sonra okulda yardım kampanyası başlatmaya karar verdi. 50’yi aşkın öğrenci bir araya gelerek öğretmenleri Zeynep Toksoy ve Şadiye Saraç’tan yardım istedi. Öğretmenleri ve okul idarecilerinin de desteği ile harekete geçen yardımsever öğrenciler, ihtiyaç fazlası eşyalarının aksine günlük hayatta en çok kullandıkları ve değer verdikleri eşyalarından vazgeçerek, okul önünde açtıkları stantta getirip, satışa sundu. Kampanya okul genelinde büyük ilgi gördü. Kendileri küçük ama kalpleri büyük minikler harçlıklarını kantinde harcamak yerine kampanyaya destek olmak için kullandı.


“BİR TUĞLA DA SEN KOY” DEDİLER
Toplam 1 hafta sürecek kampanya çerçevesinde sadece 2 günde 500 liranın üzerinde gelir elde eden minikler, topladıkları paraları ise LÖSEV ile iletişime geçtikten sonra makbuz karşılığında vakıf yetkililerine teslim edecek. Vakfın, “bir tuğla da sen koy” sloganıyla hayata geçirdiği yardım kampanyasına destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden yardımsever öğrenciler, “Bizler gülüp oynarken, kanserli yaşıtlarımız tüm güçleriyle hayata tutunabilmek için mücadele ediyorlar. Oyuncak, kitap, defter ve kırtasiye malzemeleri ve değerli eşyalarımızı stantta satarak, farkındalık yaratmak istedik. Kanserli kardeşlerimize düzenleyeceğimiz yeni yardım kampanyaları ile destek olacağız” şeklinde konuştular.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275