banner277
banner264

Tire'de 15 bin 209 öğrenci karne aldı

banner288
Tire'de 15 bin 209 öğrenci karne aldı
banner291

Karne TireBir eğitim-öğretim sezonu daha dünkü karne zili ile sona erdi. Yurt çapında milyonlarca öğrencinin yaşadığı bu coşku, ilçemizde de 15 bini aşkın öğrenci tarafından tüm heyecanı ile hissedilerek yaşandı.

Kamuran KIZILBOĞA / Büyük Tire Gazetesi

Eğitim kalitesindeki çıtası, her geçen gün yükselen Tire’de bulunan 3’ü özel olmak üzere toplam 4 ana okulu, 43 ilköğretim, 9 lise yer alıyor.

1209 ana okulu öğrencisi, 9 bin 418 ilköğretim öğrencisi,4 bin 582 lise öğrencisinin bulunduğu Tire’de, görev yapan öğretmen sayısının ise 908 olduğunu ifade eden Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Ölçer, karneler günü ve yeni eğitim yılında başlayacak olan yeni eğitim sistemi hazırlıkları hakkında şu ifadelerde bulundu: “Biz başarılı ve başarısız olsun, her öğrencimizi tebrik ediyoruz. Öğretmenlerimize ise emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Velilerimize, çocuklarıyla birlikte paylaşacakları bir yaz tatili dönemini yaşamalarını diliyor, mutluluklar temennisinde bulunuyoruz.

Yeni eğitim sistemi olan ‘4+4+4’ kesintili 12 yıl mecburi eğitim sistemine geçiş için bütün çalışmalarımıza başladık. Yeni sezon ile birlikte uygulayacağımızı bu eğitim sisteminin mümkün olan en iyi ve eksiksiz şekilde uygulanabilmesi için gerekli hamlelerimizi sürdürüyoruz. Planlama çalışmalarımız, okulların fiziksel şartlarını iyileştirme, gerekirse tamiratlar yapma, eksiklerini giderme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275