banner277
banner264

Ortaöğretim de ‘Açık Öğretim Kayıtları’ için ek süre

Ortaokul ve liseyi terk edip eğitim hayatını kesen, fakat sonradan yeniden devam etmek isteyenlere fırsat sunmak adına başlatılan dışarıdan ‘açık ortaokul’ ve ‘açık lise’ eğitim uygulaması ile çok sayıda kişi diploma sahibi oldu.

banner288
Ortaöğretim de ‘Açık Öğretim Kayıtları’ için ek süre
banner291
İlçemizde de Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen açıktan ortaokul ve lise eğitimini çok sayıda kişi sürdürmekte. Her yıl eğitim sezonu başında ve ortasında iki kez kayıt yaptıran öğrenciler, bu şekilde eğitim yıllarını devam ettirmekte ve nihayetinde başarılı şekilde süreci tamamladıklarında diploma almaya hak kazanmakta.

22 ŞUBATA KADAR EK SÜRE TANINDI
Bu konuyla ilgili olarak dün Tire Halk Eğitim Merkezi’nden önemli bir açıklama geldi. Açıktan ortaöğretim eğitimi alan Tirelileri yakından ilgilendiren bu açıklamada şunlar söylendi: “2016/2 döneminde çeşitli nedenlerle kayıt yaptıramayanlar için yeni kayıt ve kayıp yenileme işlemleri 22 Şubat 2017 mesai bitimine kadar uzatılmıştır. Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesinin 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 2. dönem ilk kayıt işlemleri ile Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi, Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulunun 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 2. dönem kayıt yenileme işlemleri 22 Şubat 2017 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276