banner277
banner264

Öğretmen Lisesi öğrencileri, kepleri fırlattı

banner288
Öğretmen Lisesi öğrencileri, kepleri fırlattı
banner291

öğretmen lisesiTire’nin başarılı liselerinden olan Öğretmen Melahat Aksoy Anadolu Öğretmen Lisesi, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı mezunlarını güzel bir törenle uğurladı.

Ali YILDIZ / Büyük Tire Gazetesi

Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet gecesinde 115 öğrenci mezuniyet coşkusunu yaşadı.Törene, öğrencilerinin ailelerinin yanı sıra protokolden Tire Kaymakamı Hüseyin Ergi, Tire İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuğan da katıldı.

Bu yıl 6. dönem mezunları için düzenlenen mezuniyet gecesinde bayrak ve okul flaması devir-teslim töreni yapıldı. Sonrasında bütün öğrenciler sahneye teker teker davet edilerek, sınıf öğretmenleri tarafından mezuniyet belgelerini aldılar.Okul Müdür Vekili Şadi Çakmak, kısa bir konuşma yaptı. Çakmak konuşmasında, “Bu anlamlı günde, 4 yıl önce bize emanet edilen öğrencilerimizi birlikte uğurlamak ve mezuniyet sevincini birlikte yaşıyoruz. Mezuniyetlerin bir son değil, asıl geleceğe dönük umut dolu bir başlangıçtır. Öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarı ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

Okul 1.’si Damla Övek, 2.’siİzgüElpeze ve 3.’sü ise Nesibe Kahvecioğlu oldu.Dereceye giren öğrenciler mezuniyet belgelerini protokol üyelerinden aldılar. Okul birincisi olan Damla Övek mezuniyet belgesini aldıktan sonra yaş kütüğüne plaketini çakarak okul tarihine adını yazdırdı. Gecenin devamında ise öğrenciler mezun olmanın sevincini doyasıya yaşadılar. Gecede resim öğretmeni M. Reşit Bayık ve Bilgisayar öğretmeni Mete Arslan ile öğrencilerin yıl içerisinde yapmış oldukları heykel, yağlı boya resim ve fotoğraflar da sergilendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275