banner277
banner264

Fatih’te “Bilim Şenliği”

Tire Fatih Ortaokulu ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği’ düzenledi. Okul bahçesinde gerçekleştirilen 2 günlük şenlikte okul öğrencileri parlak zekalarını ve hünerlerini ortaya koydu.

banner288
Fatih’te “Bilim Şenliği”
banner291

Öğrencilerin birbirinden güzel icat ve projeleri, şenlik stantlarını gezip inceleyenleri gururlandırdı.
Güçlü bir gelecek için güçlü bir ülke olmak gerektiğini, bununda bilim ve teknolojide ilerlemiş, dışa bağlılığını ortadan kaldırmış olmaktan geçtiğinin farkında olan okul yönetimi, böyle güzel bir şölen yapmaya karar aldı.  
 

TOPLAM 20 PROJE 
Okulun matematik öğretmeni Nazlı Koç Ülke’nin proje koordinatörü olduğu Bilim Şöleni Pazartesi ve Salı günleri gerçekleştirildi. 10 tanesi ‘araştırma’ 10 tanesi ise ‘tasarım ve tanıtım’ olmak üzere toplam 20 proje şölende teşhir edildi. Projeleri ile şölenin parçası olan 40 öğrenci; başta öğrenci arkadaşları, öğretmenler ve aileleri olmak üzere stantları gezmeye gelen ziyaretçilere tasarımları ve projeleri hakkında çok güzel ve anlaşılır şekilde sözlü bilgilendirmelerde de bulundular. 
 

DİKKAT ÇEKEN TASARIM VE PROJELER
Matematik, fizik, kimya, mekanik, biyoloji, tıp gibi birçok bilim dalıyla ilgili olan projeler içerisinde; “Çılgın Cuf Cuf”, “Cincır”, “Telli mıknatıs”, “Elektriklik süpürge”, “Şekil değiştiren nişasta” gibi dikkat çeken birçok tasarım ve proje vardı. 
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Erkut’un açılışını yaptığı Bilim Şöleni’nde açılış günü özel eğlenceli müzik ve dans sunumları da yapıldı. Okul müzik öğretmeni Berkant Koşar ve okul öğrencileri, açılış eğlence etkinliğinde konuklara güzel anlar yaşattı. 
 

HEDEF BİLİMLE İÇ İÇE BİR NESİL YETİŞTİRMEK
İki gün süren şenlik alanını gezip, öğrencilerin heyecan ve zekalarına şahit olan tüm vatandaşlar duygulandı ve ülkemizin geleceği için daha bir umutla doldu. Daha bir güvenle geleceğe bakar oldu. Bu güzel proje ile ilgili olarak kısa bir değerlendirme yapan Okul Müdürü Ruşen Akkoyun, “Çocuklarımızın bilime olan meraklarını arttırmak, bilimsel faaliyetlerin içine katmak, yaratıcı yönlerini güçlendirmek adına hazırladığımız şölen çok güzel geçti. Öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime emeklerinden ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederim.”


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274