banner277
banner264

Alkışlar Çiğdem öğretmene

Eskioba İlkokulu’nda görevli Çiğdem Öğretmen, birçok kurum kuruluş ve sivil toplum örgütünü bir araya getirerek Eskioba İlkokulu’nu adeta baştan yarattı.

banner288
Alkışlar Çiğdem öğretmene
banner291

Ergün ÇELİK

Eskioba Köyü “İmece dediğin böyle olur” dedirtecek türden bir değişime ev sahipliği yaptı. Eskioba İlkokulu Öğretmeni Çiğdem Ter öncülüğünde, hayırseverlerin yardımları, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzbeton gibi birçok kurumun katkıları, Tire Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve sivil toplum örgütlerinin destekleri ile çok güzel bir dayanışma örneğine imza atıldı.

ESKİOBA OKULU BAŞTANBAŞA YENİLENDİ

Yapılan geniş kapsamlı iyileştirme faaliyetleri ile Eskioba İlkokulu tabir yerindeyse yeniden inşa edilerek öğrencilerin kullanımına sunuldu. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven'in açılışını yaptığı okulda eğitim neferlerinin neredeyse el değmemiş bir yer bırakılmadığı gözden kaçmadı. Baştan aşağıya yenilenen ve standardı üst seviyelere çıkarılan okulun öğrencilerinin heyecanı ve mutluluğu açılış töreninin Pazar günü olmasına rağmen gözlerinden okunuyordu.

KAYMAKAM TANRISEVEN “ÖRNEK BİR ÇALIŞMA”

Açılış töreninde Emeği geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven: ''Bu güzel okulu büyük emekler harcayarak daha güzel bir biçimde eğitim öğretime kazandıran ve büyük bir dayanışma örneği gösteren paydaşlar imece kültürünün en güzelini sergilemişlerdir'' dedi.

Eğitim kavramın hayatın her alanında önemli olduğunu, insana yapılan yatırımın sonsuza dek yaşayacağını aktaran Kaymakam Tanrıseven; bu yardımlaşma ve dayanışma kültürüne dahil olan her kesimden insanların ülkemize de örnek bir uygulamaya imza attığını sözlerine ekledi.

ÇİĞDEM ÖĞRETMENİN MUTLULUĞU

Okul öğretmeni çalışmaların başlangıcından sonuçlandırılmasına kadar olan süreçte karşılaştıkları zorlukları verdikleri mücadeleleri anlattığı konuşmasında ailesi ve yakın çevresinden görmüş olduğu desteğe de ayrıca teşekkür etti. Geceli gündüzlü yoğun uğraşlar sonucunda ortaya çıkan sonucun ve öğrencilerin gözlerinde beliren ışıltının tüm yorgunluklarına değdiğine de vurgu yaptı.

Açılış töreninin ardından sürece katkı sunan hayırseverlere ve öğretmenlere ödüllerini Kaymakam Tanrıseven ve Protokol üyeleri verdi. Öğrencilerin fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmeyen Kaymakam Tanrıseven fotoğraf çekiminin ardından organizasyon komitesine teşekkür ederek alandan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275