banner264

Kaymakam ve Başkan eşleri, çöp topladılar

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven ve Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in eşi Yüksel Çiçek, gönüllü gençlerle çöp topladılar.

banner288
Kaymakam ve Başkan eşleri, çöp topladılar
banner291

“1 Dakikada Temiz Tire” sloganıyla başlatılan proje büyük ilgi gördü.
       Tire Kaymakamlığı himayesinde düzenlenen İletişim ve Diksiyon Eğitimi kursiyerlerinin hazırladığı “İyilik Günü” projesi, büyük ve coşkulu bir katılımcı desteği ile gerçekleştirildi.

ELLERİNDE POŞETLERLE ÇÖP TOPLADILAR

       Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan
Tanrıseven, Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in eşi Yüksel Çiçek, Gönül Elçileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve engelli vatandaşlarımızın da katıldığı projede, katılımcılar çevre duyarlılığı kazandırmak ve duyarlılığın arttırılması amacı ile kentin çeşitli bölgelerinde çöp toplayarak örnek davranış
sergilediler.

CEYLAN TANRISEVEN: ”TEMİZ, ÇEVREYE DUYARLI, YEŞİL TİRE İÇİN EL ELE VERELİM”

       Projeyi destekleyen ve projenin amacına ulaşması için katkıda bulunan Ceylan Tanrıseven şunları söyledi: “Bugün kentimizi sevenler ve farkındalık yaratmak isteyenler olarak bu projeyi el birliği ile başlatıyoruz. Temiz, çevreye duyarlı, Yeşil Tire için el ele verelim. Bu projeye destek veren katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

1 DAKİKADA TEMİZ TİRE

Projenin sloganı olan ‘Bir Dakika da Temiz Tire' programı çerçevesinde, Ali Efe Hanı, Gölet Mevkii, Fatih Parkı ve Toptepe Mevkiinde gruplar oluşturuldu. Tire’nin cadde ve sokaklarında gönüllülerin çevresinde gördüğü bir çöpü en yakın çöp kutusuna bırakarak başlayan proje, grupların Ali Efe Hanı önünde buluşmasıyla sona erdi.

ENGELLİLER DE KATILDI
       Temiz Tire projesinde yer alan engellilerin de çöp toplaması da büyük takdir gördü. Temiz Tire projesinde öğrenciler de mama kaplarına dostluk maması koyarak, sokak hayvanlarını beslediler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275