banner277
banner264

Çöp toplayarak farkındalık yarattılar

Tire Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki “İyilik Günü” isimli proje kapsamında bir araya gelen vatandaşlar, çevre kirliliği, gürültü kirliliği ve sokak hayvanlarının beslenmesi konularını ele alarak bu konularda kapsamlı bir etkinliğe imza attılar.

banner288
HABERİN GALERİSİ
1 Dakikada Temiz Tire

1 Dakikada Temiz Tire

14 Eylül günü Ali Efe Hanı, Gölet, Fatih Parkı ve Toptepe Mevkiilerinde toplanan Tireliler, ellerinde poşet ve eldivenlerle eşzamanlı olarak çevre temizliği yaptılar. Etkinlik sayesinde vatandaşlarda çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmak amaçlandı.

Bir süredir Şendağ Albayrak yönetiminde projeyi hazırlayan vatandaşlar, proje çerçevesinde Tire’deki kamu kurumlarıyla çeşitli temaslar sağlayarak, bu kurumların da projeye katılmasını sağladılar. Tire Belediyesi, Tire Kaymakamlığı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yanı sıra projeye pek çok sivil toplum kuruluşu da destek oldu.

1 DAKİKADA TEMİZ TİRE

“1 Dakikada Temiz Tire” sloganıyla hazırlanan etkinlik için uzun zamandır hazırlık yapan proje ekibi, etkinlikle ilgili afişi hazırlayarak şehrin işlek noktalarına astılar. Belediye ilan bürosundan, basından ve sosyal medyadan tekrar tekrar duyurusu yapılan etkinliğe kamu kurumlarının yanında vatandaşların da katılımı sağlandı.

Belirtilen bölgelerde yerlere atılan çöpleri poşetlere toplayan vatandaşlar ve proje ekibi, bu etkinliğin sadece bir başlangıç olduğunu bunun Tire’de çevre bilincinin oluşturulması adına tekrar edilmesi gerektiğini söylediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274