banner277
banner264

Foodex'te lezzetler yarıştı

FOODEX 2015 Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nda lezzetler yarıştı. Pastacılar ve Fırıncılar Derneği öğrencilerinin katılımcı ürünleriyle yaptığı sunumlar büyük beğeni topladı. Son kararı sektör profesyonelleri verdi. Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, özel mutfakta yapılan anında üretimin ziyaretçilerin sipariş kararlarını etkilediğini söyledi.

banner288
Foodex'te lezzetler yarıştı

 FOODEX 2015 Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nda lezzetler yarıştı. Pastacılar ve Fırıncılar Derneği öğrencilerinin katılımcı ürünleriyle yaptığı sunumlar büyük beğeni topladı. Son kararı sektör profesyonelleri verdi.  Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, özel mutfakta yapılan anında üretimin ziyaretçilerin sipariş kararlarını etkilediğini söyledi.


Geçtiğimiz perşembe günü Fuar İzmir D Salonu’nda başlayan FOODEX 2015 Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı yerli ve yabancı lezzet ustalarından büyük ilgi gördü. ikram ve konaklama tesisleri temsilcileri, cafe, bar, restoran, yemekhane, kantin, büfe sahipleri ve yetkilileri fuar ziyaretlerinde kılı kırk yaran sorularıyla katılımcılardan ürünler hakkında bilgi aldı. Bazı firmaların sunumlarını titizlikle inceleyen lezzet ustalarının imdadına Pastacılar ve Fırıncılar Derneği standı yetişti. Fuar kapsamında oluşturulan özel mutfakta, ürünler adeta test edildi.

ÜRÜNLER FOODEX’DEN PERSONEL BİZDEN
Pastacılar ve Fırıncılar Derneği Başkanı Latif Aslan ve öğrencileri sektör profesyonellerinin kendilerine götürdüğü ürünleri muhteşem lezzetlere dönüştürdü. Kendisi ve müşterilerinin kriterleri doğrultusunda değerlendirme yapan sektör profesyonelleri son kararlarını verdi. Derneği Başkanı  Aslan, “FOODEX 2015 Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nda bir birinden farklı lezzetler veren ürünler sergileniyor. Kimi geleneksel tatlarla kimi güncellenen lezzetlerle nihai tüketiciye sunuluyor. Her ürün hangi kurum olursa olsun bir lezzet ustasının elinden geçiyor. Fuarımıza ilgi gösteren çok sayıda aşçıbaşı, pasta ve fırın ustası bizim mutfağımızda bizim hocalarımız ve öğrencilerimizle birlikte katılımcı ürünlerini adeta test etti. Verdikleri yüklü siparişlerle gönüllerindeki birincileri ödüllendirdiler.
Biz değerli hocalarımız ile birlikte sektörümüze nitelikli ustalar kazandıran bir kurumuz. Önemli kurumlarda ustalarımız bizi başarıyla temsil ediyor. Özel ve kamu kurumları tarafından destekleniyoruz. Projelerimiz UMEM’de birincilikle ödüllendiriliyor. Pastacı, Butik pastacı şeker hamurcu, Fırıncı unlu mamulcü, Gevrek ve Simitçi, Baklavacı, Börekçi, Ekmekçi, Barista servis elemanı, Satış tezgah elemanı, Mayalayıcı yetiştiriyoruz. Hijyen Sertifikası veriyoruz. FOODEX sektörün ürün ihtiyacını karışılıyor biz ise personel ihtiyacını”dedi.

ÖDÜLLERİ SİPARİŞ OLDU
Sektör profesyonellerinin fuar alanında anında karar verebilmelerini kolaylaştırmak için alandaki özel bir bölümde mutfak oluşturduklarını belirten Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, anında üretimin ustalar üzerinde önemli ölçüde etkisinin olduğunu söyledi. Gençer, “Firmalar kendi stantlarında ürünlerini sergiliyor ama bazı ustalar kendileri ürünün tarafsız ellerde kullanılışına da şahitlik etmek istiyorlar. Üründen çıkan koku, aroma ve lezzeti yaşayarak görmek istiyorlar. Bu yönüyle Pastacılar ve Fırıncılar Derneğimizin standında lezzetler yarıştı. Son kararı sektör profesyonelleri verdikleri siparişlerle ödüllendirdi”şeklinde konuştu.  
Basmane Meydanı’ndan Fuar İzmir’e 9.30’dan 16.30’a kadar her buçuk saatte, Fuar İzmir’den ise şehir merkezine 12.00’den 18.00’e kadar her saat başında ücretsiz ulaşım hizmeti sunuluyor. 8 Kasım 2015 tarihine kadar sürecek organizasyon sektör profesyonelleri tarafından her gün 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276