banner277
banner264

Acil serviste sedye üzerinde yoğun bakım bekliyor!

Beyin Kanaması nedeniyle Ödemiş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 37 yașındaki Çetin Gönder, yoğun bakım servisinde yer olmadığı gerekçesiyle acil servis’te saatlerdir sedye üstünde bekletiliyor.

banner288
Acil serviste sedye üzerinde yoğun bakım bekliyor!
banner291
Faruk ÇARK - ÖDEMİŞ
İzmir’in Ödemiș ilçesinde sabah saatlerinde beyin kanaması geçiren ve Ödemiş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 37 yașındaki Çetin Gönder, yoğun bakım servisinde yer olmadığı gerekçesiyle acil servis’te saatlerdir sedye üstünde bekliyor.

Sağlık durumu kritik olan ve birkaç kez de kalbi duran ve şokla tekrar yaşama döndürülen hasta için acil Servis ekipleri seferber olurken, Ege’deki hiçbir hastanede yoğun bakım ünitesinde yer olmadığı belirtiliyor.

Hasta yakınlarının endişeli çıkışlarına da çaresiz oldukları bilgisini veren Ödemiş Devlet Hastanesi Acil Servis ekipleri, “Siz de araştırın. Yer varsa hemen hastanızı sevk edelim” dedikleri belirtiliyor.

Hasta Çetin Gönder’in yakınları konuyla ilgili sağlık bakanlığı 184 ihbar hattına şikayette bulunulduklarını belirtirken, “Buna rağmen hiçbir hareket yok. Hastamızın sağlık durumu kaderine terk edilmiş halde. Yetkililerden acil yardım bekliyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274